Dámská noční můra

Kvasinky

Nepříjemné svědění, výtok, ... Každá druhá žena se minimálně jednou za život setká s kvasinkovou infekcí. Co ji způsobuje, jak ji vyhnat ze svého těla a jak jí předejít?

 • 6.8.2013 16:37

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #79971

  Připojuji se k názoru uživatelky bodlakov - přesně tak - pokud někdo trpí na kvasinkové infekce musí hledat příčinu jinde. Pokud jste někdy byly léčeny antibiotiky, pokud chodíte často do bazénů cokoliv - a chytají Vás neovladatelné chuti na sladké, neustále se cítíte velmi unavené (hned po probuzení) nebo máte nevysvětlitelné změny nálad, podivné bolesti kdesi na těle (jedno jestli ruka, noha ...ale příčina není známa je vše v pořádku a jste zdrávy podle rentgenů a výsledků atd.) zkuste fakt u svého praktického doktora vydobýt test na kvasinky. Jejich zkrocení je potom dosti náročné - dieta je prakticky bezcukernatá první 4 týdny i déle pak se postupně přidávají jídla a potraviny s obsahem složitých sacharidů. Vím o čem mluvím - neustále mne trápily různé kožní problémy - ekzémy, pupínky, šílené výkyvy nálad, dosti časté byly i migrény a co hlavně pořád jsem měla pocit že jsem bez nálady, bez motivace prostě vyčpělá a unavená. Pak jsem se díky kvasinkové infekci u mé sestry (chytla ji v bazénu v Egyptě) zaměřila na zjišťování více informací o těchto organismech a řekla si že to zkusím. Zjišťovala jsem si informace a pak nastoupila. Pořídila jsem si kyselinu kaprylovou, spoustu citronů a nějaký prostředek na podporu funkce jater - a světe div se - opravdu jsem se po pár dnech začala cítit lépe. Zlepšila se mi pleť, únava už není taková (ale to uvidíme po zimě) pravda jsem ještě trochu víc agresivní a výbušná než jsem byla, ale to připisuji tomu že skutečně mé tělo bylo ovlivňováno potřebami kvasinek. Nezvladatelná chuť na sladké je nyní opravdu velká ale začínám vnímat časový odstup kdy přichází a stále se prodlužuje. Také počítejte s tím že pokud se začnete potit tím jak odumírají kvasinky - vylučují do těla toxické látky - ty když odcházejí v podobě potu - prostě budete víc cítit. Ale za to že pak budete mít tělo dá se říci vyčištěné to stojí. Takže chce to vůli, chce to brát taky s rozumem (kvasinky jsou nám také k něčemu prospěšné) takže vybít ano ale stejně se jich úplně zbavit nemůžete jen jim nedávejte možnost ovládnout celé Vaše tělo. Shánějte informace a zkoušejte co Vám nejlépe sedne (třeba kyselina kaprylová se musí navyšovat dávka postupně mě po ní bylo divně - točila se mi hlava). Taky jedna malá vychytávka - když do svého jídelníčku zařadíte přirozené zdroje této kyseliny nemusíte si ji za draho kupovat - a přirozeně se vyskytuje v kokosu a výrobcích (ale tam je možná sporadicky) v některých druzích palmových olejů :-))) tak ahoj a přeji hodně štěstí Lucie

 • 17.6.2013 11:08

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #25978

  Mohu doporučit zobat Wobenzym... první týden nasadit koňskou dávku dle příbalového letáku a další týdny už jen jednou denně. Měla jsem vystaráno na 2roky.... Teď začínám znovu zobat. Jinak já osobně používám Globulus Cum Natrium Tetraborico.... jsou to gelové čípky, a mohou se používat i jako prevence po sexu. Jsou super v tom, že nezapáchají, nebarví a nezůstane vám pocit, že stále v sobě něco divného máte. Jsou bez předpisu 90,-

 • 19.9.2012 10:56

  Návrh od uživatelky vladule

  Taky bych doporučila vaginální výplach Aflovag. Nemohu si ho vynachválit.

 • 8.9.2012 11:59

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #42313

  Docela poblém je,když člověk dorazí e gynekologovi a on mu předepíše přesně to co koupíte i volně v lékáně.Ato i když máte problém vícekrát za rok.Bývá to většinou vlivem antibiotik,cukrů,a hlavně mití mejdlem a né gelem na intimní hygienu.Od té doby co užívám chilly gel problémy nemám,jen kdž mě chytnou močové cesty.

 • 8.9.2012 11:50

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #42313

  Ahoj. Vřele doporučuji Jenamazol krém. Je jen na 3 noci jdoucí po sobě a pokud je třeba může se ihned nebo po pár dnech zopakovat.je to příjemný krém a neměla jsem po něm nikdy pocit pálení a tak.Stačí intimka,působí převážně vevnitř. Pak jsou také dobré čípky gyntima s tetree a šalvějí,jsou sice zřejmě polské výroby,ale docela dobré. Nejprve p zavedení uvolňuje teatree a je to trochu větrové(musí se použít vložka(přes noc)),ale protože se tekutina s teatree a šlvějí samozřejmě v pochvě rozpustí a rozleje i z venku,tak mi to pomohlo jak proti mikóze v pochvě,ale i mírnému zánětu na začátku v močové trubici.Můžou se používat jak preventivně v rámci pár dní nebo při vfětších problémech v celku 10dní.Překvapivě pro mě lepší než průhledné 10denní globule. Také je dobré pít kontryhel,brusinky(i na močové cesty),a Rosalgin.

 • 11.8.2012 0:40

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #41766

  mám jen připomínku k textu, kde se vyskytuje chyba, kdy je kvasinka označována za bakterii. tak to urcite neni, bakterie jsou prokaryotni organismy a kvasinka je houba - patrici jiz mezi eukaryota. je uplne jina a pribuznejsi cloveku vice nez k bakterii.

 • 20.2.2012 10:39

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #33964

  Doporučuji pravidelně používat přípravky pro intimní hygienu obsahující Tea tree. Zabralo mi to zázračně na opakované mykózy.

 • 18.9.2011 12:50

  Návrh od uživatelky Simea

  Nekde jsem se docetla, priznakem kvasinek je chut na sladke.. Zaroven nejcastejsi pricina je oslabeni imunity organismu, mozna bys mohla do clanku napsat neco k tomuhle... Prenosy mezi partnery by tam taky bylo dobre uvest.

 • 10.6.2011 13:47

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #21711

  Ahoj možná bych k tvému článku poznamenala,že pokud se infekce opakuje vícekrát do roka je důležité zahájit léčbu.Stále se vracející kvasinkové infekce nestačí pak už pouze přeléčit lokálně ale je nutné hledat příčinu proč se infekce stále vrací.Nejčastěji se nasazuje dieta prostá cukrů (kvasinky se přiživují z cukrů)po dobu několika měsíců a vakcína,která podpoří přirozenou rovnováhu sliznic.Dříve toto bylo pouze na předpis dnes se dá již volně koupit v lékárně vakcína Candivac např.odkaz : http://www.celostnimedicina.cz/mykozy.htm a nebo pak navštívit imunologa,který udělá podrobné vyšetření a nasadí léčbu.Těmi různými čípky a krémy se doporučuje přeléčit pouze když je výskyt kvasinek sporadický vlivem nějaké chyby jak ve stravě,hygieně atd.Ale při opakujících se problémech asi tak jak jsem napsala.

 • 12.5.2011 21:53

  Návrh od uživatelky Bývalá uživatelka #32744

  mohu tím svého partnera nakazit?

Pro přidání návrhu se musíte přihlásit.

TOPlist