Diskrétní pomocníci ženy během menstruace

Vložky a tampóny

S menstruací se každá žena musí smířit. Dnes již není problém najít si v regálech drogerií toho správného pomocníka. Vložka nebo tampón, co si vybrat?

Určitě si každá z vás položila otázku co je lepší, jestli vložky nebo tampóny. A určitě padla i věta: ,,Proč máme menstruaci, když to jen překáží a musíme si často měnit vložky nebo tampóny?" Asi vás to nepotěší, ale zkrátka se s menstruací musíme smířit... a k tomu nám mohou dopomoci právě vložky nebo tampóny.

Vložka

  • je hygienická pomůcka určena pro ženy, která slouží k zachycování krve při menstruaci nebo během šestinedělí
  • Tampónv současnosti jsou v západním světě nejčastěji používané menstruační vložky jednorázové, nicméně k dispozici jsou i látkové, pratelné vložky pro vícenásobné použití
  • dále jsou na trhu vložky na noc; ty bývají hrubší a delší, aby náhodou menstruační krev neušpinila kalhotky

Tampón

  • narozdíl od vložek se tampóny zavádějí dovnitř pochvy, kde absorbují menstruační tekutinu
  • narozdíl od vložek se tampóny mohou používat během koupání ve vodě
  • s šířkou výběru jsou na tom tampóny stejně jako vložky
  • existují tampóny s aplikátorem (pro rychlejší zavádění zejména pro začátečnice), bez aplikátoru, v mini provedení (pro slabší dny menstruace a pro dívky, které mají při zavádění tampónu strach, že si poruší panenskou blánu

S tampóny sportujte zvesela

Díky tomu, že se tampón zavádí do pochvy, je opravdu velice diskrétní. Z těla kouká pouze provázek, za který stačí zlehka zatáhnout, až si tampón budete chtít vyměnit. Nemusíte se bát, že by vám tampón mohl při pohybu z těla vypadnout. Svaly pánevního dna jej spolehlivě udrží, i kdybyste zběsile skákala na trampolíně.

S tampóny je pohyb bez strachu z protečeníO ničem nevíte

S použitím tampónů ztratíte pocit nepříjemného vlhka, které vás může s použitím vložky překvapit zvláště v těch dnech, kdy je krvácení silné a vložka rychle se hromadící tekutinu absorbuje pomaleji.

Ať už zvolíte vložku nebo tampón,

pamatujte, že při jejich výměně musíte mít vždy čisté ruce! Neumývejte ruce pouze po použití toalety, jak nás to učily naše babičky, ale také před jejím použitím. Vaše tělo vám bude vděčné.
 
Pokud se bojíte, že by vám tampón mohl protéct, doplňujte jej o slipovou vložku, která případnou nehodu včas zachytí a podrží ji do té doby, než si odběhnete na záchod.

Článek pro vás sepsala:

Bývalá uživatelka #40493

Nejlepší rádkyně

Aktivita na WomenZone

TOPlist