Může dojít až téměř k vymizení MS vlivem HA ?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #21243 25.1.2010 17:59

ahoj holky mám na vás takový dotaz beru antikoncepci cca rok a čtvrt a někdy v v listopadu 2009 se mi stalo, že MS byla slabší a v prosinci jen téměř špinění,okamžitě jsem běžela do lékárny koupit si test dělala jsem si ho 3dny ode dne prvního dne silnějšího špinění(to přišlo přesně v dobu obvyklé MS) a pak ještě znovu asi pátý den..sice jsem byla u gynekoložky a řekla jsem jí to,ale kupodivu mi ani žádné testy na případné těhotenství nedělala řekla mi,že vlivem HA může dojít až téměř k vymizení MS nemáte s tím někdo nějakou zkušenost ? HA beru pravidelně více méně na minutky přesně,žádná antibiotika jsem nebrala,ani jiné léky dávám si na to velký pozor takže snad ničím nemohlo dojít ke snížení učinku.. myslíte si,že mohu být těhotná?... možná některým ,které se o dítě snažíte přijde,že jsem blbá,ale mě je 17 ,děti jednou chci moc ale prvně bych ráda dostudovala ...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Tvé obavy se mi nezdají divné, v 17ti letech jsem uvažovala stejně:) tedy až na to, že ještě nebyla HA:) Věřila bych lékařce a pro jistotu si občas udělala test. Pokud se budeš pozorovat, určitě nějaké příznaky najdeš a to přece nechceš.Držím palce, vypadá to, že to bereš svědomitě i když určitě víš, že účinnost HA je "jen" 99%

  • maggie.n26.1.2010 9:36

    Ahojky, měla jsem to podobně, při braní HA se mi některé měsíce menstruace prostě vůbec nedostavila. Ptala jsem se gynekologa a ten mi řekl, že se to běžně stává, že pokud se to stane jednou za čas,tak to nevadí, hlavně to nesmí být nějak víc měsíců po sobě, to by se musel změnit typ HA. takže klid a nestresuj se a hlavě, dkyby to bylo několik měsíců po sobě, tak radši zajdi na gyndu:)

  • xmarge26.1.2010 8:20

    Jedním z účinků HA je i omezení děložní sliznice na minimum (aby se případné vajíčko nemělo v čem zahnízdit) a díky tomu se při menstruaci méně krvací. Některé HA omezují tu sliznici víc než jiné. Taková jeanine je známá tím, že může tu menstruaci zabrzdit úplně.
    Takže je to normální, jestli bereš zodpovědně, těhotná nebudeš. Pro klid duše si můžeš dělat každý měsíc těhotenské testy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 164 otázek, kterým se dostalo 267 434 odpovědí a 406 375 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist