Mám menstruaci a nejsem s tím vůbec ok.

Otázku položila: Lola5 12.11.2021 10:48

Ahoj, zdravím všechny,

nedávno mi bylo 17 a přitom... dostala jsem druhé měsíčky (poprvé jsem je dostala asi před rokem a půl). To mi přijde divné, většinou se ms vrátí přece třeba do pár měsíců, ale mně až po roce a půl. Ale to by nebyl ten hlavní problém. Nejsem s ní ok. Když si tak pročítám různé poradny a články na netu, přijde mi, že drtivá většina holek má z příchodu menstruace radost. Já ne. Nejde mi pochopit, jak se někdo může radovat z toho, že z něho 24/7 teče krev!? Já se proklínám a hledám způsob, jak ji nemít. Já vím, že to není správné, ale hrozně mě to obtěžuje. Je to strašný. Nevím, co mám se sebou dělat. Přijdu si, že jediná já mám z menstruace strach a děsím se jí. Teď si přeju, abych ji zase přestala mít a přišla třeba až zase za rok a půl. Jenže to není správné, já vím. Mamka říkala, že jestli ji od těch nebudu mít +- pravidelnou tak půjdeme na gynekologii. A co asi tak bude na gynekologii? Nejspíš mě vyšetří a pak se budou všemožně snažit, abych ji dostala.

Prosím, poraďte mi někdo co mám dělat. Zvyknu si časem? Mám vyzkoušet tampon? (teď mám vložku a je to děs, vůbec mi to není pohodné a přijde mi, jako kdybych měla plínu.)

Děkuji za případné odpovědi,
Lola

  • 10.02.2022 15:47:30 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik12.11.2021 11:07

    Když budeš mít ms pravidelnou, tak se s ms srovnáš a zvykneš si. Najdeš si tampóny, kalíšek či jinou hygienickou pomůcku, která ti ms ulehčí. Nedivím se, že jsi vyděšená, když máš ms podruhé v životě a ještě po roce a půl. Pokud ti ms skončí a znovu nepřijde, opravdu je potřeba na gynekologii zajít, třeba máš problémy s hormony nebo štítnou žlázou a je třeba toto řešit zavčasu. Držím palce, ať se s ms brzy srovnáš a zvykneš si.

  • syd12.11.2021 11:18

    Jestli tě nejvíc trápí, že z tebe teče krev a že máš nosit plínu, tak jsi na tom dost dobře, protože asi budeš patřit k těm šťastlivkyním, který netrápěj menstruační bolesti, a ne k tý druhý skupině, která u toho každej měsíc nemůže do školy nebo práce protože doma brečí bolestí, zvrací a podobně. Jinak nemenstruovat je skutečně možný s hormonální antikoncepcí, kterou užíváš každej den až dokud nechceš zase menstruovat nebo mít dítě, ale podle toho co vím, tak neni vhodný to dávat uplně mladým holkám, protože jim to může natrvalo rozhodit cyklus, když ho ještě nemaj ani pravidelnej. Navíc ne každá antikoncepce sedne každýmu, já vyzkoušela tři a po všech mi bylo špatně, takže se každej měsíc cpu brufenama, příp. silnějšíma lékama na bolest, když brufeny nestačej. Nechci tě strašit, spíš fakt jen že to že z tebe něco teče neni pohroma. Dospělým ženám kromě menstruace denně vytýká poševní sekret ve velmi individuálním množství, a na to si taky každá musí zvyknout.

  • Pokud ti vadí, že z tebe teče krev a připadáš si jako s plínou, vyzkoušej tampóny :) Pokud nemáš bolesti nebo silný krvácení, tak jsi fakt šťastná žena. Nebo můžeš vyzkoušet menstruační kalíšek. A hlavně zdravý je mít ovulaci a následnou menstruaci, která přichází po ovulaci. Pokud máš ms po roce a půl a další nepřijde, měla by sis dojít na vyšetření na gynekologii, může to být závažnější problém.

  • Já mám menstruaci od jedenácti, teď je mi čtyřicet a je to víceméně otrava pořád. Ale zas když tě nic nebolí nebo nemáš tak silnou, že nemůžeš odejít ze záchodu, tak se to dá přežít. Cca od 18 do 28 jsem brala HA a to jsem často brala plata vkuse, takže jsem se menstruaci vyhnula. Nejsem žádná lesana a děti jsem nikdy nechtěla, takže mi to celkem vyhovovalo, pak už mi to lezlo do peněz, proto jsem přestala.

  • Dcera mé kamarádky nedávno dostala první menstruaci, je jí 12 let. A velice si pochvaluje menstruační kalhotky. Tak to můžeš vyzkoušet. Na ms si časem opravdu zvykneš, ale s vložkou to není nikomu příjemné, zkus opravdu jiný způsob - tampony nebo ty kalhotky. Kalíšek by asi nešel použít v případě, že bys byla ještě panna. Ale v tomto věku už bys měla mít ms pravidelnou, pokud se příště nedostaví, určitě bych si zašla na gynekologii.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 645 otázek, kterým se dostalo 269 390 odpovědí a 407 930 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist