Je opravdu v 15-ti ještě brzo na antikoncepci?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #21213 24.1.2010 11:17

dobrý den nebo ahoj, jsem tu poprvé a doufám,že mi někdo poradíte co dělat v mém případě.Jmenuji se Karolína a 19.12.2009 mi bylo 15let.Už víc než půl roku mám přítele a rádi bychom se poprvé milovali.Mluvili jsme spolu o antikoncepci.Teď už k tomu problému.Mamce jsem řekla, že bych ráda poprvé navštívila gynekologa(byly jsme domluvené s kamarádkou,že půjdeme k jedné doktorce)a nechala bych si předepsat antikoncepci.Mamčina reakce byla dost zklamající.Řekla mi,že ke gynekoložce půjdu jedině s ní a ke všemu k jedné mamčině kamarádce tzn. že by o všem mamka hned věděla.To jsem nechtěla.Také mi řekla,že na antikoncepci mám ještě dost času. Nevím co si počít,má mamka pravdu ? Je opravdu v 15-ti ještě brzo na antikoncepci? Víte milování si s přítelem moc přejeme,ale na prezervativ bych nerada spoléhala.A bohužel abych šla k jiné doktorce a antikoncepci si sama platila to bohužel není možné.Kapesné mám 200 na měsíc a antikoncepce prý stojí mezi 450-1500Kč prosím poraďte mi jestli se to vůbec dá co bych na mém místě mohla dělat Karolína

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj mě je také 15 a před měsícem jsem řešila podobnou situaci.Podle mého názoru bych na mamku netlačila a s přítelem bych používala ze začátku kondom je dobře že myslíte na ochranu ale antikoncepci bych použila až po delší době.přece jenom prášky tě neuchrání před pohlavními nemocemi a mamka by měla čas si to pořádně rozmyslet.já s přítelem jsme ze začátku používali kondom a až ted (před dvouma týdnama) jsem si nechala předepsat prášky.a s tou mamkou chvíli počkej ona to vstřebá a snad s ní bude rozumnější řeč,moje mamka mě taky chtěla vzít ke sví gynek ale pak jednou moje kamarádka šla na gyn a tak jsem volala mamce a řekla jí že je to moje rozhodnutí kam pujdu na gyn a že bych byla i klidnější kdybych šla s kamarádkou at se nezlobí že jsem jí to radši řekla než abych chodila potají.DRŽÍM TI MOC PALCE A AT TI TO VYJDE....paa

 • Ahojky,
  zkus si o tom s mamkou ještě jednou rozumně promluvit. Třeba bude překvapená tvým "dospěláckým" přístupem k dané věci.Nevim, jestli mamka ví o tom, že máš přítele, jestli je jí sympatický a tak, ale prostě na rovinu říct, že se na milování cítíš a že víš, jaká rizika(nechtěné těhu) to s sebou nese a právě proto, že se chceš chránit. Určitě bych to nedělala za mamčinými zády, mohlo by jí to mrzet. A bezesporu má antiko ještě pár výhod v podobě pravidelné MS a zmírnění premenstruačního syndromu. Přeju ti moc štěstí a pokud k tomu dojde, ať máš na to "poprvé" krásné vzpomínky :-)
  Jana

 • Ještě mne napadlo po tom Tvém dodatku, zda mamina neměla v mládí taky nějaký problém. Např. mě naši taky hlídali, nechtěli mě nikam pouštět atd. Když jsem v patnácti měla kluka, musel přijít k nám domů aby otec věděl kdo to vůbec je a pořád mu nakazoval, že mám ještě školu před sebou, že ho varuje a tak. Pořád jsem nechápala proč, až později, když jsem zjistila, že moje máma otěhotněla nechtěně po chvilkovém vztahhu s otcem, tudíž měli o mne strach z vlastní zkušenosti. já to vůbec netušila, protože jsem se narodila rok a půl po svatbě rodičů, ale přede mnou byla právě těhotná hned cca po 2 měsících chození s tátou a o to miminko bohužel přišli. proto mne to ani dřív nenapadlo, proč jsou takoví ohledně sexu. Třeba mohlo být něco i u tvé matky a bere to ze své zkušenosti. No nevím:-)

 • Ahoj, asi to bude znít trochu puritánsky, ale já bych řekla, že máš hlavně dost času na sex. (Čímž netvrdím, že jsi "malá holka"). To že myslíš na to, že když chceš sexovat, musíš se nějak chránit před nechtěným těhotenstvím, je samozřejmě dobře. Rozhodně bych neobcházela mamku tím, že půjdu k jiné doktorce a budu brát prášky tajně. Možná jsi jí opravdu zaskočila svým dotazem - myslím že sebelepší rodič není nikdy dost připravený na to, že "už je to tady". Zkuste si znovu promluvit. Třeba tím stylem, že to uděláte "nadvakrát". Nejdřív jí řekni, mami, chtěla bych si s tebou o tom ještě jednou v klidu promluvit, tak se na to připrav, hodí se ti to tehdy a tehdy? Budete si obě moct v klidu připravit argumenty na tenhle důležitý rozhovor(mamka se o tom určitě bude bavit i s taťkou). Držím ti palce, aby ať už vyřešíte situaci jakkoliv, to nenarušilo vztah mezi tebou a tvým přítelem a tebou a tvými rodiči. Bohužel spousta zkušeností je nepřenosných, a každý si jimi musí projít sám. Proto se může stát, že se ti rozhodnutí rodičů nebude líbit, ale třeba časem pochopíš jejich úhel pohledu.

 • Ahoj, holky mají pravdu, asi bych zkusila ještě jednou s matkou promluvit. Řekla bych ji, že když nechce dovolit prášky, tak ať pak nebrečí až přijdeš, že jsi těhotná. navíc prášky pomáhají i na pleť, upravují cykly, jak už tady bylo psáno. Tu mamčinu kamarádku si rozmysli dobře, protože nikdy nevíš s čím tam půjdeš, ať už pohl. nemoc nebo nějaké problémy a je jasné, že i přes lékařské tajemství si to ty ,,kamarádky,, řeknou. Dej vědět, jak jsi to vyřešila :-) Hodně štěstí:-)

 • ahoj, no moje mamka když mě bylo 15 proti nebyla, ale nemyslím že je dobrý nápad brát antikoncepci než jsi vůbec měla styk... na kondom se nechceš spoléhat, no a jak to dělají podle tebe ostatní (co teda mají zájem o ochranu)..
  Antikoncepce stojí jak která, zaleží která ti sedne ale na tu se s přítelem po tom složíte že.
  Jinak mamce bych řekla že prostě antikoncepsi chceš brát že je to určitě lacinější než být v 16letech máma.. ono se to mamce rozleží neboj, ona si jen musí připustit že její malá holčička, dceruška vyrostla... a mimochodem chodit ke gynekoložce co chodí matka je naprosto běžná věc.. toho se neboj, pokud je to její kamarádka tím lépe ;-).
  Drím palce

 • Ahoj hlavně se neboj. Na povrch všechno vypadá hrozně, ale pak se ukáže, že to zas takový děs není a pokud chceš antikoncepci a máš obavy o reakci maminky v ohledu partnera a sexu, nemusíš se zmiňovat. Jen maminku popros a hlavně na ní netlač, tím to bude horší. Je určitě i spousta jiných argumentů, proč antikoncepci užívat. a doktora můžeš poprosit o co možná nejlevnější variantu a at ti poradí, které jsou nejlepší. Ještě si nejsem jistá, způsobem vyšetření, když jsi pana. Mě v tvém věku strašili, že se vyšetřuje přes konečník, ale to je tak 12 roků zpátky. A co se týká maminčiny žádosti, tak ji popros o kompromis, že k její kamarádce půjdeš, ale sama nebo v doprovodu své dobré kamarádky, že před ní se stydíš. A neboj v případě, že by ti jako doktorka nevyhovovala, můžeš pak doktora změnit.

 • Simone24.1.2010 13:35

  Ahoj!
  Taky si myslím, že bude lepší, když si s mamkou znovu promluvíš a vysvětlíš jí, že je přeci lepší, když jsi k ní upřímná a narovinu jí říkáš, jak se věci mají. Co se týče antikoncepce, milovat se budete dva, takže by přítel měl taky přispět - podle mě je prostě lepší, abyste si HA hradili sami a ne to žádat po mámě. Tím bys jí i dokázala, že máš k sexu dospělý přístup. Po uvážení ses sama rozhodla k sexu, uvědomuješ si rizika (otěhotnění) a snažís se jim sama vyvarovat. Možná bude chvíli naštvaná (moje máti se taky dlouho smiřovala s tím, že už nejsem její malá holčička), ale ocenit by to mohla.
  Co se týče gynekologa, sama vím, jak je dnes těžké nějakého dobrého najít. Opravdu je ta její kamarádka tak špatná? A co lékařské tajemství? Pokud ale opravdu nechceš k té mámině doktorce, můžeš si gynekologa vybrat sama a nikdo po tobě přítomnost mámy při prohlídce vyžadovat nebude (vím z vlastní zkušenosti).

  P.S.: Brzy na antikoncepci není nikdy, brzy může být jen na sex.

 • Ja obdivuju, ze se v 15ti letech ohlizis na mamu. Me teda neudrzel ani tank a pro aktikoncepci jsem si dosla v den svych narozenin. Kdyz doktorovi reknes, ze potrebujes prasky v rozumny cenovy relaci, tak ti urcite neco doporuci. Brala jsem na zacatku Tri-regol, stoji kolem 300 Kc a je na tri mesice. Tak kdyz ti na to pritel trochu prispeje, tak jses v pohode. Podle me, je porad lepsi obejit matku, nez prijit tehotna. Taky bych zvazila (pokud jsi jeste se sexem nezacala) zvazila ockovani proti papilomavirum. To taky muze byt pro tebe duvod, jak se k doktorovi dostat a antikoncepci tam nacnout. A ke kamaradce svoji mamy, bych taky nesla :-D

 • Ahojky.já osobně bych si prostě našla doktorku.K ní chodila mimo školu aby jsi neměla omluvenky od ginekologa.A až příde čas tak bych šla poslušně s mámou k té její.Na změnu lékaře máš nárok každých čtvrt roku.
  Já měla Gravistat a ten mě stál na měsíc podle lékárny(různě od 180-200Kč na 3měsíce),nebo se můžeš zeptat ginekologa na tu nejlevnější antikoncepci v pilulkách nebo nejprv v lékárně a pak si ji jen přát u lékaře.Či což není stopro ant. používat prezervativ,který může u sebe mít přítel.Můžeš se domluvit s přítelem na tom,že ti bude dávat půlku,však jde i o jeho klid při milování.
  A maminka by si měla uvědomit,že lepší v tvém věku je aby jsi brala antikoncepci než aby jsi byla těhotná a nezabespečenáči co je horší nedostudovaná.!!horší však bude jak říct matce,že nejsi pana.Kup si tampóny a skus říct,že jsi se o to připravila tamponem,což je možné.NEBO PO STYKU S PRAVDOU VEN,COŽ JE NEJLEPŠÍ!!SAMOZŘEJMĚ I S ANTIK A LÉKAŘKOU.bUDE SICE CHVÍLI KŘIK,ALE PAK SE UKLIDNÍ UVYDÍŠ.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 164 otázek, kterým se dostalo 267 434 odpovědí a 406 375 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist