Gynekologie

Otázku položila: agnnie 11.7.2019 20:42

Zdravím, je mi sedmnáct a pravidelně trpím velkými bolestmi břicha při menstruaci, občas i zvracím. Starší kamarádka a babička, u které jsem jednou zvracela, mi doporučily zajít na gynekologii, ale když jsem to řekla mamce, tak mi odpověděla, že se o tom se svou doktorkou bavila a prý to není potřeba. Jenže mně bývá vážně děsně a bývám i protivná, což pochopitelně způsobuje problémy s rodiči. Co mám dělat?

A druhá otázka souvisí s použitím tamponu - jsem panna a dnes jsem ho používala poprvé. Nasáklý byl určitě dost, i trošku protekl, ale při vytahování to hrozně bolelo. Mám nejmenší velikost, mohlo to i tak být kvůli tomu, že se nějak zasekl o blánu?
Děkuji za rady,
Agnnie

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Bolestivou menstruaci většina gynekologu řeší predepsanim hormonální antikoncepce. Což není léčba, ale maskování příčiny a mnohdy ani s ní to není úplně bez problémů.
  Příčin bolesti muze byt vic. Od vaznejsich typu endometrioza, přes hormonální, kdy se tělo srovnává se změnou hladiny hormonů, nebo více bolestivou menstruaci může způsobit i dělohy zaklonena dozadu, nebo i blokace v oblasti bederní páteře, nedostatek hořčíku.
  Dceři bude 19 a při ms někdy i zvrací a žádný problém gynekolog nezjistil.

 • Taky jsem při každé menstruaci zvracela. Gynekoložka ani dalších x doktorů nikdy nic nezjistili proč zvracím. No letos v březnu jsem navštívila odborníka v Praze a v květnu mi byla odstraněna adenomyóza kvůli které jsem zvracela...Takže bych zvracení při menzes nepodceňovala:-(

 • AM12.7.2019 15:56

  Obecně problémy při menstruaci, které zabraňují ženě normálně fungovat, nejsou normální a mohou znamenat, že je něco špatně. Dost často může být problém právě endometrioza. Na gynekologii určitě běž, najdi si jiného gynekologa než má tvoje mamka, abys měla taky jiný názor.....
  Jak už tu padlo, může to být třeba endometrioza, což není žádná sranda. Bohužel souhlasím s tím,ž e bolestivou menstruaci lékaři často podceňují případně jí řeší nasazením antikoncepce, která vážnější problémy typu endometrioza prostě nevléčí, jen Tě zbaví bolesti. takže počítej s tím,ž e pokud budeš chtít zjisti, co je za Tvou bolestivou menstruací, budeš si za tím muset jít.....

 • Co se týče tamponu, chvíli trvá, než se ho naučíš pohodlně zavést, ale při vyjímání může nepříjemné pocity způsobit i to, když je přespříliš nasáklý.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 334 otázek, kterým se dostalo 252 172 odpovědí a 394 255 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist