antikoncepční kroužek a menstruace

Otázku položila: Anonymní uživatelka #347505 9.12.2021 12:42

Zdravím. Chystám se začít používat antikoncepční kroužek Teyla, máte s ním některá prosím zkušenost? Mám delší cykly, většinou kolem 33 dní, a vyndavat po třech týdnech by mi přišlo jako velké narušení mého běžného cyklu. Z příbalového letáku mi vyplívá, že se má používat tři týdny, ale do těch 4 by ještě měl být funkční. Myslíte, že bych mohla nechávat pravidelně 4 týdny a pak na týden na ms vysadit? Klidně pak ten poslední budu kombinovat s kondomem, jde mi spíš o ty cykly...
A ještě bych se zeptala... Poprvé se má zavádět při menstruaci, ale moc se mi nelíbí zavést při menstruaci a pak ho tam nechat dalších několik týdnů, přijde mi to velmi nehygienické, určitě bude špinavý od krve, nevíte, je možné ho vyndat, opláchnout a vrátit nebo jak to řešit prosím?
Děkuji moc za odpovědi

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • určitě ho nemůžeš používat déle !!! a rozhodně ne o týden.
  pokdu chceš používat hormony tak se holt budeš muset smířit s tím, že mají nějaký zpsůob používání. a tam patří cykly 28dní. a chránit kondomem je o ničem - uvědomuješ si, že by se narušila funkčnost, že pokud se ta funkčnost naruší, že stejně přijde krvácení?

 • Francy9.12.2021 12:56

  Zdá se mi, že jste zvolila pro vás nešťastnou antikoncepci, když vám vše vadí.. Já používala Nuvaring a byla jsem spokojená. Pokud nebudete dodržovat předepsané užívání, tak ho rovnou vyhoďte do koše a rovnou používejte kondomy. Stejně se hned po prvním dni rozloučíte s vlastním cyklem 🤷‍♀️

 • Při užívání hormonální antikoncepce přirozenej cyklus prostě nemáš, jinak by to nebyla antikoncepce. A je úplně jedno, jestli jsou to prášky, tělísko, náplasti nebo bůh ví co. Hormonální antikoncepce (jakákoliv) funguje právě díky tomu předepsanýmu používání a pravidelnosti - tzn. cca 28denní pseudocyklus, krvácení z poklesu hormonů. Takže buď se rozloučíš se svým cyklem a budeš to dodržovat, jak máš a ne jak se ti hodí, nebo si prostě najdi jinou antikoncepci, která ti bude vyhovovat ;) A rozhodně ho nemůžeš vyndavat během tý doby, to by postrádalo smysl. Na tvým místě bych radši používala rovnou kondomy a necpala do sebe hormony.

 • Risu10.12.2021 12:36

  Při HA se s cyklem rozluc. Od zavedení HA o cyklus přicházís, nemáš MS.
  Proč chceš brát hormony?

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 035 otázek, kterým se dostalo 266 876 odpovědí a 405 983 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist