Upravit termín MS, aby byla ovulace 14DC - pro dr kvůli UTZ?

Otázku položila: inah91 28.9. 19:12

Ahoj holky, otázka je asi jasná z názvu dotazu.... Kamarádka mi teď říkala, že si posunula termín prvního dne poslední ms pro dr tak, aby ji vycházela ovulace "dle tabulky" na 14DC, takže mimčo odpovídá tt....( je těhotná potřetí, tak ví víc než já..) Četla jsem to, že to holky dělají "běžně"... Tak já nevím, jak jste to dělaly vy, co máte ovulaci "mimo tabulky"? Já měla ovulaci taky úplně jindy.... později....tak nevím, jestli mám nahlásit dr pozdější termín ms, nebo spoléhat na to, že bude brát v potaz mé nahlášení měření bt a ovu testy, že to vážně bylo později a nebude mě strašit, že je něco špatně....?
Na jednu stranu je mi divné lhát doktorce....i když v dobré víře.... na druhou stranu, jsem vyplašená z kde čeho, tak kdybych přišla a doktorka tvrdila, že tam nic není a moje měření bt by ji nezajímalo..... tak by mi to asi nepřidalo :-D

Moc děkuji za zkušenosti a názory...

Holky, moc děkuju za odpovědi, řeknu teda pravý termín a budu hlásit pozdní ovulaci...
Ještě se zeptám, jsem zmatená - je to teda tak, že do, dejme tomu 12 tt se jede podle ms a počítám si, že jsem v tom a tom tt (například 11+2), a pak jak se to upraví dle UTZ, tak najedou budu jakoby "opakovat" jeden či dva tt - tzn. 14 dní budu 11+2?? Asi to moc řeším, ale jsem z toho jelen :-D Děkuji!

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • OveckaVeru28.9. 20:09

  Ja bych to rekla popravde, kdy jsem mela posledni MS, ale ze ovulaci jsem mela potvrzeny ten a ten den v cyklu. Doktorce bych rozhodne nelhala v tomto a kdyz upozornis na pozdejsi ovu, muze se podle toho zaridit ;).

 • Petrakim29.9. 9:48

  Pro termín porodu je podstatný utz kolem 12. Týdne. Ne termín menses. Ten je pouze pro stanovení týdne tt do doby, než se zkoriguje podle utz. Já jsem nikdy nelhala, nyní jsem tehu s ovu v 16.dc a mimčo má termín podle své velikosti jako při ovu 14 DC, původně mělo podle ovu k 16 DC.

 • vzdy jsem to rekla popravdě, i když mám ovu 20DC .... pro nikoho to problém nebyl, když jsem řekla, ž emám potvrzené z testů a z bt ovulaci na 20DC, tak řekli, že v tom případě miminko odpovídá a nebyl problém .... těhotná jsem po čtvrté a nikdy to problém nebyl .... takže bych nic neupravovala

 • Nevidím důvod, proč lhát. Miminku je přece úplně jedno, jaký bude termín v průkazce, to si o svůj termín řekne samo až bude chtít, ne? Teda ve většině případech (zrovna u mě to neplatí :D)
  Přidám teda moje zkušenosti. Mám dvě děti po IVF. Ovu jsem teda řešit nemusela, ale všichni přesně věděli, jak je ve skutečnosti embryo staré. Nikdo to neřešil. Jelo se prostě klasicky podle termínu MS. Až na prvním screeningu stanovili termín podle UTZ. U prvního jsem měla mezi daty rozdíl 8 dní. Dr. mi řekla, že když je rozdíl větší než týden, tak je vždy brán jako hlavní ten podle UTZ. Takže zbytek těhotenství počítala podle termínu z UTZ. U druhého jsem měla rozdíl mezi daty 6 dní, takže se bral termín podle MS.
  A ještě taková zajímavost z porodnice - u druhého těhotenství mi naplánovali vyvolání porodu 9 dní po termínu, protože se malému ven nechtělo. Vysvětlovala jsem jim, že jsem po IVF a vím přesně jak je starý, takže má podle mě ještě tak týden čas. Dr. mi řekl, že to je vůbec nezajímá, že prostě podle termínu přenáším už dost dlouho a na porod se moje tělo vůbec nechystá.. Vzhledem k tomu, že jsem chtěla rodit přirozeně po prvním císaři, tak jsem ani moc neodporovala, protože samozřejmě sledovali, aby malý nebyl moc velký :D

 • sisterrys30.9. 22:41

  U obou těhotenství jsem měla ovulaci posunutou, u druhého dokonce o 10 dní. Je dobré to dr říct, protože na utz to nebude odpovídat poslední ms, tak aby doktor a hlavně pak ty neplašila, že ještě není srdíčko a už by (podle ms) mělo být.
  Jinak v tom není žádný problém. U druhého těhotenství mi dr už dával první výpočet porodu podle ovulace a pak se s utz v 12. týdnu termín rozcházel jen o den. Obě děti se narodily o cca týden dřív. Ten termín je víceméně orientační ;-).

 • 99% lekaru BT neberou. Upravila bych termín. Jak to nemají podle tabulek je to spatne

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 425 otázek, kterým se dostalo 256 132 odpovědí a 397 789 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist