Rodiče a první styk

Otázku položila: Anonymní uživatelka #427014 21.3. 23:27

Ahoj, je nutné jít na prohlídku ke gynekologovi po prvním pohlavním styku? Nevím jestli to říct rodičům... histeričili by, ještě by mi zakázali za ním jezdit, protože antikoncepci nechci brát, je to chemie. Myslím, že je to moje věc trochu 😕 Snad v 18 na gyndu můžu sama když jsem svéprávná. Jak jste to měli vy?

 • 29.07.2021 9:23:34 - yamd smazala odpověď od amelia0000

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Francy22.3. 8:42

  Proč by měli hysterčit? Jsi plnoletá a zodpovědná, naopak by měli být rádi, že myslíš na své zdraví a ochranu. Prostě až by došla řeč na doktory, tak bych se zmínila, že jdeš/si byla na gyndě. A jestli začne někdo z nich vyšilovat, tak bych prostě řekla, že si dospělá a odešla z místnosti. Co je jim do toho, že? :-)

 • Eleshiar21.3. 23:33

  V 18 je uplne jedno k jakemu lekari pujdes a ano, muzes jit samozrejme i sama. Naopak by rodice meli byt radi, ze se o sebe staras. Protoze krome antikoncepce (kterou jeste zvaz a radeji zvol jinou metodu ochrany) dela i ultrazvuk a stery a zjistuje zda nemas riziko nadorovych zmen na cipku.
  Rodicum tedy muzes rict, ze chodis na gyndu na preventivky. Ja chodim kazdych 6 mesicu.
  A pokud je ti tedy uz 18, tak jim i muze byt jedno, jestli s nekym spis nebo ne (pokud nejsou hluboce verici...).

 • kosicek22.3. 6:38

  Návštěva lékaře po 1. styku jen v případě, že máš nějaký problém nebo že bys přes něj chtěla řešit antikoncepci, jinak stačí preventivka 1*ročně a to je na každé na z nás, rozhodně není povinnost někam chodit.

 • V 18 můžeš sama k jakémukoli lékaři i mít pohlavní styk s kým chceš (pokud je to pro tu druhou osobu legální), rodiče tě v tomto omezovat nemůžou, protože jsi plnoletá.

 • sheila921.3. 23:46

  Ahoj, pokud je ti 18, na gyndu bych šla i bez toho, aniž bych měla první styk nebo ne. Preventivně minimálně 1x za rok je to běžná věc, některé ženy chodí i 2x za rok. S prvním pohlavním stykem je to spojováno spíš kvuli tomu, že vyšetření je pak možné provádět běžnou cestou tedy přes vagínu. U holek, které ještě styk neměly se to dělá přes konečník. Takže v tomto ohledu je to myslím příjemnější nechat právě po prvním styku. Nevím jak to máš s rodiči nastaveno, ale stejně časem jim dojde, že asi spolu nechodíte jenom za ručičky :) Dle mého názoru, čím více budeš něco tajit, tím větší budou mít rodiče strach. Asi bych normálně mamce řekla jak to je, s tím, že jsi zodpovědná holka, nechceš brát hormony, ale že se budeš samozřejmě chránit jiným způsobem. V tomto ohledu jsem zastáncem jednání narovinu. Máš samozřejmě nárok na své soukromí a život, ale v okamžiku, kdy tě ještě rodiče materiálně zajišťují a pravděpodobně i studuješ, tak většinou vždycky se budou snažit tě mít nějak pod kontrolou. Když s nimi budeš jednat rozumně jako dospělá žena, očekávala bych, že se tak budou chovat i oni k tobě a tím pádem nebudou mít důvod ti něco zakazovat. Hodně štěstí :)

 • dzusinka22.3. 21:28

  Ke gynekologovi ideálně hned poté, co začne menstruace. V 18 už Tě tam měli rodiče dávno dovést, ale spousta lidí to neví. Každopádně opravdu jim do toho nic není a klidně běž, souhlas ani doprovod nepotřebuješ.

 • Já byla poprvé na gyndě v 18 (sama), měsíc po prvním styku, protože se mi nedostavila ms. Těhotná jsem nebyla, ale měla jsem z toho strach, tak jsem raděi šla na prohlídku. Asi kdyby mi ms normálně přišla, tak bych tam nešla. Teď mi bude 21 a od té doby jsem tam nebyla. Nemám žádné problémy a hormonální antikoncepci brát taky nechci.
  Vím, že bych měla chodit na preventivky alespoň jednou za rok, ale pro mě to bylo fakt něco
  Každopádně v 18 můžeš jít úplně sama a není nutné tam jít po prvním pohl. styku :) Jak říkám jednou za rok preventivně, nebo pak jak bys měla nějaké obtíže. Ale tak po prvním styku si tam teď zajdi, aspoň tě zkontroluje (to je plus pro tebe :) ) a uvidíš jaký na to budeš mít názor, jestli budeš chodit pravidelně :)
  HA ti nikdo nutit nemůže, když ti ji gynekolog nabídne, tak ji odmítneš.
  Budu ráda, když dáš vědět, jak ses rozhodla :))

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 064 otázek, kterým se dostalo 263 028 odpovědí a 402 887 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist