Prášky...? Jak to s něma teda je? :D

Otázku položila: Anonymní uživatelka #22006 2.3.2010 14:38

Tak mě napadlo, jak je vlastně udělaná HA během menstruace, když mám týden pauzu... Je nějaké riziko? nebo to účinkuje i přes MS? :D hlouý dotaz, ale to mě fakt zajímá..

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Vůbec to není hloupý dotaz! =)
  HA působí a chrání tě i behěm menstruace. Tedy pokud bereš správně (nezapomínáš prášky a jiné). Sex v pauze být klidně může, chráněná jsi, ale nesmíš pauzu protáhnout (více jak 7dní). To pak hrozí zpětné otěhotnění. Takže pozor na to =)

 • No jo hold zalezi na duslednosti za zodpovednosti kaazde uzivatelky antikoncepce ja ji beru pres rok s pritelem soulozime porad mimo MS a nikdy jsem tehotna nebyla

 • ja brala HA 10 let a nikdy jsem v tydenni pauze neotehotnela:),pokud mas ale obavy,tak se v pauze chrante.

 • 13komnata2.3.2010 15:31

  Většina žen nedostane menstruaci hned den po posledním vzatém prášku. A jsou rozhodně i takové páry které se milují i během menstruace. Proto chápu položení této otázky. Jak zde již bylo psáno-pokud se HA bere 100% dokonale-ženě nedozrávají vajíčka-není vajíčko = nelze otěhotnět. Jsou však případy kdy k dozrání vajíčka dojít může a to v případě špatného vstřebání hormonů (nemoc, další léky, zvracení, průjem, špatné trávení, nedůslednost v braní...) některé chyba v braní se ani nemusí postřehnout. Proto také není uváděna 100% spolehlivost :) Prostě nikdy není nic 100%

 • ahoj,chranena si i v pauze.Ja ji brala 9 let a nikdy sem neotehotnela,ale moje kamaradka otehotnela i pres HA.

 • Tak riziko je asi vždycky. Pár mých kamarádek otěhotnělo i přes antikoncepci. Já osobně jsem brala HA 7 let a v době pauzy, mimo MS, jsme se nijak nechránili a nikdy jsem neotěhotněla.

 • Ráda bych upozornila, že braní HA má zabránit dozrání vajíčka a tudíž i ovulaci. Menstruace je při braní HA pouze "pseudo". K otěhotnění může dojít pouze pokud není dodržován správný postup užívání a to se musí brát v potaz interakce s případnými dalšími léky, špatné trávení... potom může dojít k dozrání vajíčka. Pokud je ale brána 100% správně tak je i v době "menstruace"(tedy i v době předepsané pauzi braní HA) zajištěna ochrana před početím.

 • riziko tu určitě je, ale asi se moc nepředpokládá, že během mestruace budeš pokoušet štěstí. Někdo může ovulovat až během menstruace.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 352 otázek, kterým se dostalo 264 480 odpovědí a 403 853 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist