Duphaston + Injekce na vyvolání MS?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #286034 30.8.2020 11:36

Dobrý den, moje doktorka mi předepsala Duphaston na úpravu cyklu (poslední 3 cykly před nasazením délka 35 dní). Snažím se otěhotnět a je to déle než rok, kdy se přirozeně nezadařilo. Po roce jsem se tedy k doktorce objednala a rovnou mi předepsala Duphaston s tím, že je nejdřív ze všeho potřeba zkrátit cyklus na klasických 28 dní. Beru ho teď první ckylus, podle instrukcí jsem začala 17. den a brala ho 2x denně 10 dní. MS by se měla podle doktorky dostavit do tří dnů po dobrání poslední dávky. Říkala, že pokud se neodstaví do 5 dnů od dobrání, mám udělat těhotenský test a v případě, že bude negativní, přijít na vyvolávací injekci. Dnes je to 5. den po dobrání a zatím bez MS a test je negativní. Cítím, že podbřišek pobolívá jako před MS, tak jí očekávám každou chvíli, ale podle doporučení bych se měla objednat na to vyvolání. Přemýšlím tedy, jestli se tam zítra objednat. Respektuji postup mé doktorky, ale říkám si, jestli to není přehnané do sebe ládovat další hormony na vyvolání MS, která se podle příznaků už stejně blíží. Má to podle vás nějaký smysl? Máte s tím nějaké zkušenosti?
Zároveň by mě zajímalo i jestli máte někdo zkušenosti s Duphastonem, jestli pomůže upravit cyklus? Podle ovulačních testů, které jsem pár cyklů zkoušela, jsem měla ovulaci až okolo 20. dne cyklu. Pokud Duphaston budu brát od 17. dne, tak pravděpodobně k ovulaci v tom cyklu nedojde, protože zvýší progesteron a cyklus se dostane do luteální fáze. Moje otázka je, jestli po několika cyklech může Duphaston pomoci v v tom, že ovulace dojde dřív a tím se celý cyklus zkrátí? Předem díky za Vaše zkušenosti.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Lily730.8.2020 15:32

    Nevidím dôvod skracovať cyklus najmä ak ovulácia chodí a cyklus je v podstate pravidelný, len dlhší. Okrem toho presne ako píšeš, progesterón by si mala nasadiť až po ovulácii. Ja som si takto napríklad rozhodila cyklus, tiež som mala duphaston od 20. dňa, lenže som nevedela, kedy mi chodí ovulácia (chodila 17-22 DC ako som neskôr zistila). Skončilo to špinením. Potom som začala merať BT, a duphaston začala užívať až na 3DPO, potom už bolo všetko ok. A ak cítiš, že ms príde, tak na ňu počkaj, vo vyvolávačke je ďalší progesterón, iba ti to už úplne pokašle cyklus. A asi by som porozmýšľala nad zmenou dr.

  • Tinkakopek30.8.2020 11:55

    měla jsem cykly 32 dní a moje doktorka s tím neměla problém, předchozí doktor mi taky napsal duphaston, ale šel do duchodu a po přechodu k druhé doktorce mi ho hned vysadila, protože sama řekla, že není jistota, ž eu mě ovulace do 15 dn vůbec proběhla (měla pravdu, ovuluji 18DC) v takovém případě duphaston pak blokuje ovulaci a v podstatě působí jako antikoncepce. takže bych toto s doktorkou pořešila primárně, protože jestli podle testů víš, že ovuluješ až 20DC tak bys měla duphaston nasadit až ten 21 DC on potom podporuje sliznici atd, k uhnízdění oplodněného vajíčka, o úpravě cyklu nic nevím, s tím zkušenost nemám. Dále k dotazu, pokud máš pocit, že MS přijde, asi bych pro injekci nešla a klidně ještě den dva počkala, případně za 2 dny zkusila znovu test ... přesně jak píšeš, cpát do sebe další hormony není podle mě moc ok .... jinak moje doktorka, když nám to nešlo půl roku udělala základní kultivaci, která ukázala, že já i partner jsme měli nějaký infekt, který bránil otěhotnění, dostali jsme antibiotika na 3 dny a za dva měsíce jsem byla v tom :-) zkus se zeptat i na toto .... moje kmotra (sestřička na gyndě) mi tenkrát řekla, že je to jednoduché a většinou jeden z prvotních problémů a přitom to gyndaři moc nechtějí dělat

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 696 otázek, kterým se dostalo 256 988 odpovědí a 398 605 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist