Diagnóza N978 Ženská neplodnost

Otázku položila: Anonymní uživatelka #413881 18.3.2022 10:10

Po více než třech letech snažení, přišla tato diagnóza, k lékaři na konzultaci jsem samozřejmě objednaná, ale konzultace je až za 10 dní. Partner je v pořádku. Trošku mě tato má diagnóza vykolejila, je tu někdo kdo tím také trpí? Stalo se, že se to vyřešilo a máte děti? Cokoli ohledně této diagnózy uvítám.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Diagnóza říká: Neplodnost jiného původu. Myslím, že to znamená, že se na příčinu zatím nepřišlo. A tuto diagnózu napsali, protože se vám zatím nedaří otěhotnět. Nějaká diagnóza se na žádanku nebo na zprávu od lékaře musí napsat. Když jsem šla na preventivní vyšetření ohledně nemoci, kterou máme v rodině, v diagnóze na zprávě jsem měla tuto nemoc a pod tím, že se jedná o vyšetření, zda se tato nemoc u mě objevila nebo ne. Neznamenalo to, že ji mám. Výsledek byl, že jsem zdravá, vše v pořádku. Takže důležitější je spíše, co vám řekl lékař. Toto je opravdu jen informativní popsání situace s čím máte problém - a to je dle lékařů neplodnost (neúspěšná snaha o dítě déle než rok). Snad jsem to trošku vysvětlila.

  • Alenkka18.3.2022 13:23

    Nezoufejte, toto mi taky bylo sděleno, doktoři to píší, když déle jak rok to nejde, prošla jsem vším možným, nakonec po 6.letech snažení se to podařilo. :-)

  • Znám několik párů, kde na děti čekali dlouho a nakonec se povedlo.
    Pro mě nejsilnější je manželský pár, který chtěl 10 dětí (těžce nechápu, ale někdo na to prostě má), diagnoza také neplodnost ženy. Děti si tedy začali postupně adoptovat a po pátém nebo šestém adoptovaném dítěti se dočkali i svého.
    Držím palce:-)

  • mela jsem "funkcni sterilita". zadny problem ani jednomu neshledali, 2 roky snazeni o otehotneni. ted uz mame 3 deti, pocate prirozene. me pomohlo cviceni dle Mojzisove. i pri třetím, dokud jsem si nedala do poradku oblast male panve tak to neslo. moje 'diagnoza', dedukce...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 266 otázek, kterým se dostalo 271 743 odpovědí a 409 835 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist