vysadit ha po 3 měsících?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #270911 4.8.2016 22:23

Ahoj holky, moc vás prosím o radu. Je mi 16 a mám menší problém, a to sice ten, že nevím, jestli mám vysadit antikoncepci. Začala jsem ji brát teprve před 3 měsíci, protože v tu dobu jsem ještě měla kluka (můj první) a plánovali jsme náš první společný sex, navíc jsem už dlouho měla velké problémy s akné a opravdu nic mi nepomáhalo, tak jsem si říkala, že to bude jedině plus, když se mi konečně zlepší pleť. Dopadlo to tak, že jsme spolu s přítelem opravdu spali. Teď si asi budete ťukat na čelo a říkat si, že jsem s tím ještě měla počkat, když jsem pak udělala toto, ale.. pár dní na to jsem se s ním rozešla. Nebylo to rozhodně kvůli tomu sexu, to vůbec ne, zkrátka jsem poznala, že by ten vztah neměl cenu, protože se k sobě nehodíme a že budu takhle spokojenější. Ano, tohle jsem si měla uvědomit už předtím, ale hold mi to došlo až potom. Ničeho nelituju, protože jsem to tak chtěla, nikdo mě do ničeho nenutil, ostatně proto jsem právě začala brát HA. Jinak pleť se mi opravdu zlepšila a žádné nežádoucí účinky antikoncepce nemá, ale teď se vyskytl problém - mám ji vysadit? Další vztah v blízké době určitě nechci a tak nevím, jestli si mám to těla zbytečně cpát hormony. Ale nejvíc mě děsí, že všechny ty problémy s pletí by se určitě vrátily a to možná i v mnohem větší míře. A to už znovu opravdu zažít nechci. Ten, kdo si to zažil, ví, o čem mluvím :-( Tak nevím, co myslíte, že bych měla dělat? Bylo by pro moje tělo tak strašné, kdybych po 3 měsících vysadila HA?

  • 08.08.2016 21:06:02 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Zbytečně bych ji v 16 letech nebrala. Na pleť bych vyzkoušela něco jinýho.

  • Rozmysli si to dobře. Já jsem ji používala rok a následky mám už asi do smrti. Jinak pokud tobě problémy nedělá a chceš ji jíst radši to tak dělej, protože teď ji vysadíš po čtvrt roce, jenže vztah nemusíš plánovat, ale co když za čtvrt roku zase nějakého kluka potkáš?? To potom znovu antikoncepsi nasadíš třeba na půl roku a pak ji zase vysadíš?? Holka neblázni takové změny jsou pro tělo snad ještě horší než když ji budeš užívat trvale. I když já sama zastávám názor raději vůbec, protože na sex si prostě vždycky můžeš vzít kondom. ;-)

  • no.... pokud je ti 16, já si myslim, že dýl jak půl roku bez chlapa nebudeš, at to ted můžeš vidět jakkoliv. když to shrnu - já antikoncepci brala, dlouho. a lituju toho, nicméně asi lepší než nějaký nežádoucí těhotenství v nízkém věku. ted ale obecně antikoncepci zrovna nedoporučuju a radila bych ti nebrat ji, pokud nemusíš. na druhou stranu to, že prý neplánuješ vztah - to si nemyslim, a nasazovat ji znova třeba za tři měsíce je úplnej nesmysl. pokud jsi si jistá, že ji nechceš brát třeba rok, tak fajn, řekla bych ti nebrat. ale vzhledem k problémům s pletí pro tebe bude asi pohodlnější ji brát tak jako tak, pokud ti nepomáhá nic jinýho? dobrá kosmetička občas dokáže zázraky.... a časem se to srovná samo. Na tvém místě pokud bych si nechala HA, tak jen kvůli pleti, jinak bych ji vysadila

  • Taky jsem to nekdy v tvem veku resila. Dopadlo ti tak, ze vyhrala opatrnost a jsem ji i pred tou 20 brala i.v dobe mezi vztahy. Pak jsem byla dlooouho sama, tak isem byla nejaky cas bez ni. S pleti mi to pomahalo stejne jen trochu. Ja po HA nastesti po vysazeni zadne problemy nemela, ale nikdy nevis.
    Nejvetsi blbost je brat ji "na srovnani cyklu", to se ty problemy nevyresi, ale jen posunou.
    A co si budeme povidat, leze to pekne do penez >:-[ Ale ja se taky vzdycky bala spolehat jen na kondom.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 643 otázek, kterým se dostalo 273 226 odpovědí a 410 837 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se