potrat

Otázku položila: Anonymní uživatelka #481403 26.10.2022 22:55

Je mi 14 a měla jsem nechráněný sex ,jemu je také 14 a když ho vytáhl tak se udělal za 2 sec. a řekl že to stihl věřím mu, ale bojím se že se něco mohlo dostat předem a mám v plánu si koupit těh. test ,ale bojím se že by mohl být pozitivní, nemůže . Když už by se to stalo tak mám v plánu si to vzít sama jen nevím jak to mám udělat nemůžu to nikomu říct jediný je on komu bych to mohla říct , tak potřebuji vědět jak to můžu udělat sama prosím rychlou odpověd díky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Jak? Vzít sama? To určitě nepůjde. Pokud bys opravdu byla těhotná, budeš tomu muset čelit, jít za dospělými a řešit to jako dospělá. Pokud si myslíte, že jste ve 14 dost staří na sex, tak byste měli být také dospělí, čelit následkům.
  Nepíšeš, kdy jste ten sex měli, pokud někdy teď, výsledek se ukáže později. Jestli už máš pravidelnou menstruaci, udelej test ten den, kdy očekáváš, že má menstruace dorazit. Jestli ji ještě pravidelnou nemáš, což ve 14 mít ani ještě nemusíš, tak ten test udělej za 14 dní od sexu.
  A jestli budete mít sex pravidelně, pořiď si antikoncepci, rodičům to můžeš zdůvodnit třeba tím, že ti ji lékař doporučil na srovnání cyklu a bolesti.
  Nicméně se zamysli, jestli je to aktivita, na kterou se nevyplatí počkat si do pozdějšího věku. Dalším důvodem je to, že sex v takovémto věku spolu se střídáním partnerů zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny děložního čípku.
  Držím palce.

 • pokud byl styk v maximálně posledních 72h tak se domluv se starší kamarádkou na zakoupení Postinoru - ten lze zakoupit až od 16 let po předložení občanky.
  a pro příště - je opravdu lepší se těmto aktivitám vyhnout než pak řešit následky. a přemýšlet - kondom stojí pár korun, zničené zdraví už nevrátíš.
  potrat doma je nesmysl, kterým by sis mohla ublížit.

 • lenkaberuska27.10.2022 12:10

  Stejně jako předchozí komentující doporučuji ihned zakoupit Postinor a ihned užít. Lze do 72 hodin po nechráněném styku. Problém je, že je Vám 14, takže pokud by na to lékárna přišla, určitě by zavolali policii. Takže poprosit starší kamarádku. Přerušovaný sex nějakou antikoncepční účinnost má, ale poměrně nízkou a ve vašem mladém věku (kdy je vysoká plodnost) bych to tedy neriskovala. Příště použijte kondom, chráníte se tak nejen proti nechtěnému otěhotnění, ale i proti pohlavně přenosným chorobám.

 • lenkaberuska27.10.2022 12:12

  A ještě doplňuji - pokud by se Vám nic z výše uvedeného nepodařilo zařídit bez vědomí rodičů, tak radši hned informujte maminku, pomůže Vám. Je lepší nechat si jednou vyhubovat, než pak riskovat nechtěné těhotenství a všechny problémy s ním spojené. Držím palce

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 995 otázek, kterým se dostalo 270 652 odpovědí a 409 088 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist