děložní čípek...

Otázku položila: Bývalá uživatelka #19953 24.11.2009 15:01

Prosim vás mohl by mi někdo říct jak vypadá děložní čípek před menstruací?právě sem vysadila asi tak před měsícem HA a pokouším se pozorovat ten čípek,otevření proběhlo,uzavření též a ted mi začal jakoby se zase zkracovat,ale je uzavřený...a menstruace zatím nikde..,myslíte že mi čípek funguje správně??v době otevření čípku byl i správný hlen-bílkový,tažný,děkuju za odpovědi...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • olusak25.11.2009 6:45

    V průběhu cyklu se tedy čípek mění takto:
    Na začátku cyklu je tvrdý-prodloužený-uzavřený, postupně se zkracuje-měkne otevírá, až při ovulaci je měkký-krátký-otevřený a po ovulaci se opět vrací do původní polohy. Sledování čípku není nutné, ale pokud je ovulace nejistá, může nám tento znak pomoci ji blíže určit. Musím ovšem zdůraznit, že ze všech znaků plodnosti vyžaduje pozorování děložního čípku největší cvik.

    Častý dotaz se opět vztahuje k čípku v těhotenství - stejně jako u hlenu je tento znak velice nejistý. Správně by měl v těhotenství zůstat prodloužený, tvrdý a uzavřený, ale fakt, že takový zůstává, těhotenství rozhodně nepotvrzuje. Při menstruaci se čípek otevírá a měkne, ale určitě není pravidlem, že blížící se menstruaci poznáme podle zkracujícího se a měknoucího čípku. Já sama jsem na sobě například vypozorovala, že ještě v počátku MS mám čípek tvrdý, prodloužený a vzorně uzavřený, měkne a otevírá se až po několika hodinách krvácení. Tím nejspolehlivějším znakem pro určení těhotenství tedy zůstává teplota.
    (http://merenibt.xf.cz/symptotermalnimetoda.html#d)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 68 287 otázek, kterým se dostalo 227 469 odpovědí a 360 825 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist