Vysazení antikoncepce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #403531 24.8.2019 8:27

Ahojky. Mám pár otázek. Je mi 17, hormonální antikoncepci beru 1,5 roku od doby kdy mi bylo 16. Za dobu užívání jsem si všimla několika změn - pleť bez akné, vyrovnaná nálada... ale také vznik celulitidy a malých metličkových žilek na stehnách - ani jedno jsem dřív neměla. Je možné že to je z HA? Cítím se ve svém těle špatně když vím, že mu takto ubližuju, a proto bych chtěla prášky vysadit. Bojím se ale nežádoucích účinků - myslíte že po roce a půl nebudou tak hrozné?
Mojí další otázkou je, že bych ráda zkonzultovala se svou gynekoložkou možnost nehormonálního tělíska.. mám s tím počkat až antikoncepci vysadím a cyklus si trochu sedne nebo se mám na konzultaci objednat před vysazením a tělísko dostat hned po vysazení?
Děkuji za odpovědi :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Odpovím ti na část otázek, na zbytek bohužel odpověď neznám. Ano, celulitida může být způsobená nebo podpořená hormonální antikoncepcí. Já jsem ji měla vždycky, ale po braní HA ji mám víc. Žilky nemám, takže to fakt těžko říct, ty se většinou dělají s těhotenstvím, mamka je má. Pokud se cítíš špatně, tak ji prostě vysaď, doporučuje se dobrat platíčko a pak už nezačít další. Jinak víš jak funguje nehormonální tělísko? Já bych do toho nešla ani za milion ;) Nehormonální tělísko udržuje v těle permanentně zánět a kvůli tomu pak nejde otěhotnět, ale stane se, že tělo tělísko nepřijme. Taky jsem slyšela o dlouhým, silným nebo bolestivým krvácení. Dokonce jsem i četla, že žena otěhotněla a gynekolog si myslel, že tělísko vypadlo a dítě se pak narodilo s tělískem někde v těle, v jednom případě ho dítě jenom drželo v ruce. Tím tě nechci strašit, ale zjisti si o tom něco a až pak se podle toho rozhodni ;)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 342 otázek, kterým se dostalo 252 218 odpovědí a 394 300 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist