Spolehlivost Pharmatex

Otázku položila: Althea13 13.9.2017 10:46

Zdravím, předem říkám, že je mi jasné, že stoprocentí odpověď mi nikdo nedá a že jistotu nemám nikdy a riziko je vždy, ale i tak bych ráda znala názory zdejších "zkušených" žen :-). Jde o spolehlivost ochrany, protože případné těhotenství by pro mě byl ze zdravotního hlediska opravdu obrovský problém (potratu bych se prostě nevyhla). Současně ale nemůžu užívat HA, nesmím mít ani nehormonální telísko (snížená imunita a riziko zánětů) a partnerovi kondom často klouže, takže spolehlivost je ohrožena. Zbývá tudíž krém Pharmatex. Používám ho (doufám) přesně podle návodu (před stykem bez mýdla já i partner, celou dávku, po styku se myji jen vodou, atd) a partner si ještě vždy dává pozor (ejakuluje ven). O plodných dnech podle kalendářní metody (plus to na sobě dost poznám) raději nemíváme sex vůbec. Co myslíte, je to co do spolehlivosti alespoň na úrovni HA? A je tu někdo, kdo otěhotněl přes Phamratex a současně přerušování? Na netu jsem narazila na několik případů těhotenství přes Pharmatex, ale pokud vím, vždy to bylo s ejakulací dovnitř. Předem díky za odpovědi! Emma

 • 14. 9. 2017 14:30:56 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • sono213.9.2017 11:31

  Ja ti poradiť neviem, ale len ohľadom kalendárovej metódy na tú zabudni, to nepasuje žiadnej žene a že to na sebe poznáš, nepoznáš ver mi kedy máš ovuláciu tak presne, aby si presne vedela určiť deň. To by si musela mať ináč odsledovaný cyklus meraním bazálnej teploty, hlienu, pocitu. My sme skúšali otehu, chodila som na utz A veľakrát by som prisahala, že ovu ešte nebola a ona bola. Mňa nikdy nesklamalo merať teplotu a vzdy sedelo s ultrazvukom. Čiže, odporúčam to. Sledovať aspoň 3 cykly a potom budeš vedieť ako na tom si. Vtedy sa stačí nemilovať 5 dní pred ovu alebo používať vašu ochranu a potom už netreba. Žena je po ovulácii neplodná.

 • poppaea13.9.2017 11:35

  S Pharmatexem mám dobrou zkušenost, ovšem v případě, že bych si doopravdy další těhotenství nemohla dovolit, asi bych zainvestovala do ladycompu nebo jak se to jmenuje. Prostě aby ty plodné/neplodné dny byly určené co nejpřesněji. Jinak je tu samozřejmě možnost sterilizace, nicméně naprosto chápu, pokud se ti do ní nechce.

 • spolehlivost pharmatex+přerušovaná je dostatečná (srovnatelná s HA) i v plodném období, potom stačí i jen 1 metoda které budeš věřit - přerušovaná, pharmatex, "jistota" že je období po ovulaci.
  obvykle stačí kombinace 2 metod k zajištění dostatečné ochrany :-)

 • zaplatilkova13.9.2017 14:01

  u nás funguje spolehlivě :-) už tu na to bylo několik diskuzí, zkus prohledat poradnu ;-)

 • Mam pharmatex v globulích, funguje už nějaký ten rok a to nepřerušujeme, ( plodná jsme, mám dvě děti kdyby někdo myslel že by v tom mohl být problém)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 67 942 otázek, kterým se dostalo 226 219 odpovědí a 359 072 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist