Odvykání kouření - spojitost s ovulací?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #360959 13.6.2018 19:29

Dobrý den, žádám o radu. Asi před sedmi měsíci jsem přestala kouřit. Měsíc nato jsem měla zánět průdušek a antibiotika. Následně jsem měla svědivý výtok, který po pár dnech odezněl (přičítala jsem to atb). Avšak od té doby každý měsíc většinou po menstruaci přichází něco podobného - malinko svědivý nejspíš hlen, občas čirý (klasicky ovulační), občas takový mléčný... jenže vždy potom cítím malinké ranky na genitáliích (při sprchování a po utírání toaleťákem to jemně štípe) a jednu větší trhlinku mám nahoře, kde se stýkají stydké pysky. Dodávám, že už několik let beru utrogestan kvůli nepravidelné ms a doktorka mi zatím při žádné kontrole nezjistila ovulaci.
A moje otázky: má odvykání kouření vliv na ovulaci, že by se mi třeba objevila? Pokud ano, může mít ovulační hlen takové složení, že mi dělá ranky? Nebo to může být něčím jiným?
Na kontrolu k dr jdu v červenci, tak tam se určitě zeptám, ale zajímají mne vaše zkušenosti s kouřením a cyklem. Děkuji všem :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Lily713.6.2018 20:47

    Uf. No v prvom rade, keď niekto skoncuje s cigaretami bohužiaľ často prežíva rôzne zdravotné problémy (tiež som si tým prešla :-D ). Najlepšie by bolo, keby si s tým šla ku gynekológovi, nech ti spraví kultiváciu a pozrie sa na tie poranenia.

    Môj osobný tip je, že ti táto životná zmena narušila mikroflóru a v období ovulácie, keď je hlien trošku vyššieho pH sa ti premnožia kvasinky. Drobné trhlinky by mohli byť spôsobené tým, že pri infekcii máš citlivejšiu pokožku a tak ti ju môže podráždiť textília na spodnom prádle... Určite ti odporúčam užívať probiotiká a to aj vaginálne (nie jogurt prosím, normálne choď a kúp si idelyn beliema napríklad), ale - toto je prevencia, aby sa ti to nevracalo, najprv musíš vyriešiť, čo to je, takže najprv ten gynekológ, až potom výživové doplnky, ok? :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 921 otázek, kterým se dostalo 244 421 odpovědí a 382 787 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist