Očkování proti rakovině děložního čípku

Otázku položila: Anonymní uživatelka #425984 23.3.2021 11:02

Dobrý den chtěla bych se zeptat jaký máte názor nebo zkušenosti s očkováním proti rakovině děložního čípku, je mi 16 a chtěla bych se jít očkovat ale někdo říká že je to špatné a někdo zase že dobré

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • JanaRad23.3.2021 15:33

  Ani náhodou!!! První dceři to dr nabízela, spíše vnucovala několikrát, vypadala jsem jako krkavčí matka, když jsem to odmítla, druhé dceři to taky nabízela a dokonce i synovi!!! Nikdy bych to nenechala dát dítěti!!! Je to nebezpečná vakcína, umírají po ní děti, mají doživotní následky a navíc to chrání jen před pár kmeny nemoci, ostatním to doslova otevírá cestu.
  Jinak moje děti mají všechna povinná očkování, nejsem tvrdě proti tomu, ale toto fakt ne

 • Za mě je daleko účinnější zodpovědné sexuální chování, než vakcína proti 3 typům virů. Věřím, že hrůzostrašné nežádoucí účinky se týkají opravdu jen malého počtu lidí, ale pořád je to zásah do těla.

 • Veronika3223.3.2021 11:57

  Já očkovaná proti rakovině děložního čípku jsem osobně. Budu nechávat očkovat i naše dvě děti (holku,kluka) jen co budou mít věkovou hranici pro očkování.ja myslím,že je to dobré očkování.nekdo to bude vyvracet

 • Očkovaná jsem byla tuším ve 14 letech, žádné nežádoucí účinky jsem neměla, ač jsou možné, ale jak jsme se dnes dozvěděla, tak jde o pár slečen z milionu. Každý lék i vakcína s sebou nese nějaké vedlejší účinky a že i léky jako brufen jich má nespočet. Já mohu zaklepat, že i před větší počet sexuálních partnerů jsem tuto nemoc nechytila, i když za to třeba ani samotná vakcína nemůže :-)

  Osobně si myslím, že nejlepší bude si prostudovat vše okolo, protože se tady dočtete jak pozitivní reakce, tak velmi negativní a mnohdy až neznalé

 • mikumax23.3.2021 19:25

  Já jsem svoji dceru 14 let nechala naockovat proti rakovině děložního čípku a žádné vedlejší účinky neměla a určitě nechám naockovat i další mé dvě dcery :-)

 • XB-123.3.2021 12:59

  Nechala jsem se očkovat vakcínou Silgard (teď prý Gardasil) v cca 22 letech, hodně mi to doporučoval můj gynekolog. Tím, že mi už bylo tak moc, tak mi pojišťovna proplatila pouze třetinu ceny, takže pokud zvažujete očkování, tak co nejdříve.
  Beru to jako něco, co jsem udělala pro své zdraví, raději vždy řeším vše preventivně. Asi rok po očkování se mi ale stejně udělala genitální bradavička, kterou mi odstranili vypálením. Když jsem se doktora ptala, jak je možné, že se mi udělala, když to očkování mělo pokrýt i tyto záležitosti, tak rozpačitě pokrčil rameny. Asi se cítil blbě, že mi to tak doporučoval, ale jsou zkrátka věci, které neovlivní nikdo, za zlé mu to nemám :).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 880 otázek, kterým se dostalo 270 182 odpovědí a 408 766 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist