Nemáme odpadkové koše

Otázku položila: Adelka12 7.5.2013 12:57

Prosím pomoc, je mi 10 a menstruaci jsem dostala v únoru tohoto roku (mamka jí měla taky celkem brzo), všechno mi vysvětlila, a dvakrat jsem kvůli menstruaci nesla do školy, bolelo me bricho a tak mi maminka rekla aspon si trosku zvyknu.... ale tento mesic jsem rekla ze uz to zvládnu a sla jsem do skoly, (nase skole je na vesnici s 300 obyvatelemi) a kdyz jsem si chtěla vymenit vlozku zjistila jsem ze nemáme odpadkové koše. Jsem ve skolni druzine do 4 a tak si vlozku potrebuju vymenit a nevím kam mám tu starou vyhodit... prosím poradte co mam delat.. ??

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Borlova7.5.2013 13:11

  Ahoj, já být tebou, tak jdu za tvojí třídní učitelkou, nebo družinářkou a řeknu jí to v soukromí a ona určitě hned zařídí, aby se ten odpadkový koš na záchodě objevil, případně tě pustí na záchody pro učitele, kde koš na 100% mají .;-) Pro tohle určitě budou mít pochopení, tak se neboj to někomu z dozoru říct ;-)

 • JanaRad7.5.2013 13:11

  Aspoň do začátku si vezmi do školy nějaké igelitové sáčky a použité vložky dej do nich, vyhodit je pak můžeš i doma. Ale já bych jako matka (mám tři děti, dvě holčičky 14,5 + 11 let, ms má starší) chtěla takovou věc vědět, takže to také řekni mamince, že ve škole nemáte odpadkové koše. Asi se jedná pouze o tu družinu, ale kam pak třeba vyhazujete papírky, nebo slupky z ovoce?

 • nani777.5.2013 13:52

  Ahoj, jak píší holky, řekni to učitelce a řekni to i mamce. Do školy si ber barevné malé igelitové pytlíky (ideální je velikost jako na svačinu), použitou vložku sroluješ krví dovnitř, vložíš do pytlíku, uděláš pořádný uzel a pak to zkusíš odnést třeba do popelnice před školou.

 • Simone7.5.2013 15:25

  Já bych to osobně řekla mamce a ta by to mohla zavolat družinářce, případně jí to osobně říct, pokud tě vyzvedává. Jak se znám, asi bych se v tomhle věku styděla to říct učitelce, i když dnes už vím, že se není za co stydět. Takže pokud by tě trápilo tohle, řekni mamce, že ve družině nemáte na záchodech koše, ať si promluví s družinářkou :)

 • Terezik7.5.2013 20:41

  jj, jak píšou ostatní, říct to mamce a ta by to řekla družinářce, taky jsem to měla už v 11, je to brzy, a člověk je v kolektivu s tímto "sám", já bych se to styděla v tom věku říct přímo učitelce. (i když je to normální, pomůže ti) A klidně tu vložku zabal do toaleťáku a dej do toho pytlíku, a do aktovky, můžeš to když tak vyhodit doma.
  Já jsem zas nesnášela jak holky vykecávaly "na záchodě" a seděly nad košem, tak jsem radši šla znovu v hodině :-D soucítím s tebou!

 • Vy nemáte ve škole na záchodech koš? A hele, ty chodíš do páté třídy? A je vaše škola do 5. třídy nebo do 9.?
  My máme taky školu v málém městě, spíš vesnici. A my máme dvě (vlastně tři) patra v té škole. Dvě jsou pro první stupeň zš, a tam na záchodech nejsou koše, ale v prvním patře, kde jsou třídy kam chodíme my (je mi 13, chodím do osmičky) tak tam na záchodech koše normálně jsou :)
  Tak to zkus nějak takhle vyřešit, ale já nevím jak velkou máte školu, takže nevím jestli tam vůbec máte více záchodů...

  A k tomu, co říkají ostatní: Řekni to družinářce. Ano, jestli jí to chceš říct, řekni jí to, jen s tím nesouhlasím. Ostatní řekly že teď už ví že jim to trapné nemusí být, ale mě je 13 a vím, že to prostě nejde pro takovouhle holku aby řekla družinářce nebo učitelce o tom, že potřebuje koš na vyhození vložky... Proboha, já jsem rok nedokázala říct matce že mi začaly měsíčky, až pak to zjistila sama...
  :)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 68 286 otázek, kterým se dostalo 227 467 odpovědí a 360 825 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist