Návrat menstruace

Otázku položila: Anonymní uživatelka #424554 28.9. 20:43

Dobrý podvečer.
Jmenuji se Laura, je mi 16 let a svou první menstruaci jsem dostala ve 12 letech. Měla sem ji úplně normálně, pravidelně. V tu dobu sem díky menstruaci přibrala, zhruba na 58 kg a proto sem začla letošní léto s hubnutím. Se začátku bylo vše v pořádku, postupné mírné, zdravé hubnutí, problémy s jídlem žádné. Pak se to obrátilo v blbé. V červenci jsem přestala jíst, extrémně cvičit a váhově jsem se dostala na 45 kg.. dostala jsem se z toho rychle, nyní normálně zdravě cvičím třikrát týdně, v jídle se neomezuji a vážím 46 kilo. Cítím se zdravě a fit. Ale problém tu je. Už od července nemám menstruaci. Nevím co s tím, hrozně mě to trápí 😰. Jak na to, aby se menstruace vrátila? Předem moc děkuji!

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • stupidiack29.9. 12:36

    Trochu přibrat, to je největší rada. :-) Tvá ženskost stagnuje, proto vynechává menstruace, při případném těhotenství bys neměla dostatek živin pro dítě. Matka příroda není hloupá. :-)

  • Záleží i na výšce. Zkus si spočítat BMI, existujou kalkulačky na internetu, ideálně si vyber nějakou pro děti, kde se dá zadat i věk. Pokud hodně rychle zhubneš, tělo se brání ztrátou menstruace, což se asi stalo tobě ;) Moc cvičení taky škodí, obzvlášť když jsi ve vývinu. Nejlepší asi bude poradit se s dětským doktorem. Většinou pomůže jíst správně, nepřehánět to se cvičením. Stres taky udělá hodně. Může to i nějakou dobu trvat, než se tělo dostane z toho šoku. :)

  • Tinkakopek29.9. 11:10

    záleží i jak jsi vysoká, očividně ti tělo říká, že jsi prostě moc hubená a tak vyplo nepotřebné věci, protože očividně tvoje tělo by nebylo schopno živit miminko, tak vyplo menstruaci .... pohlídej si správnou váhu, zajdi si na měření na inbody váhu, bmi je poměrně nicneříkající číslo, je potřeba taky udržovat v těle ženy zhruba 10% tuku .... takže trochu rozumně přibrat sportovat s mírou a menstruace se vrátí ...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 76 158 otázek, kterým se dostalo 255 211 odpovědí a 397 000 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist