Menstruace

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438764 20.7. 17:19

Ahoj, je mi 12 a ještě nemam menstruaci a poslední dobou mám v kalhotkách nějaký výtok a je trochu tmavožlutý a smrdí, a když jdu na záchod a kouknu se na kalhotky tak jsou mokré, tak jsem se chtěla zeptat jestli to není nějaký zdravotní problem 🙂

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • kachnikalendar21.7. 8:59

    Určitý výtok je normální, souvisí to s dopíváním. Není ho mnoho, má bílou, průhlednou či krémovou barvu, trochu cítit je. Ale výrazně zapáchat by neměl, neměl by být ani tvarohovitý ani zelený. Také se zamysli, zda necítíš svědění (pořád, nebo je při čůrání). Pokud by byl výtok atypický, nebo jsi cítila svědění, pravěpodobně se jedná o infekci, a tu je potřeba léčit (nejlépe zajít k lékaři). Může jít jak o infekci gynekologickou (kvasinkovou nebo bakteriální), tak o zánět močového měchýře. Takovou infekci můžeš dostat, i když nemenstruuješ. Za pomoci lékaře se většinou vyléčí rychle, bez lékaře to obykle samo nezmizí. Opravdu by bylo fajn se poradit s nějakou dospělou ženou (mamka, nebo někdo jiný, komu důvěřuješ) a domluvit se, jestli je potřeba zajít k doktorovi.
    Držím palce, ať to brzy vyřešíš;-)

  • Teprve 12? Bud rada. Čím později, tím lip. Ja ji dostala ve 14 a klidně to mohlo ještě rok nebo dva počkat. :-D Nechali ti touhu po tom, mít kramy... Budes je mít dalších 40 let, tak kam spěchat. Btw kdy je dostala tvoje máma? A jiné zeny v rodine?

  • To spíš vypadá na kvasinky nebo jiný problém. Řekni mamce, ta bude vědět.

  • macicekkajik21.7. 7:56

    Já vážně nechápu, proč se nejdeš zeptat rovnou maminky. Vždyť rodiče jsou od toho, aby řešily tvé zdravotní a jiné potíže. Já když jsem měla problém, tak jsem za rodiči šla. To je doba vážně tak zvrácená, že se děti bojí či stydí jít za rodiči s nějakým problémem a raději se ptají cizích ženských na netu? Myslím si, že by se rodiče měli stydět, že dávají dětem takový příklad.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 708 otázek, kterým se dostalo 261 371 odpovědí a 401 951 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist