MS při kojení

Otázku položila: Anonymní uživatelka #292829 13.6.2018 9:39

Milé maminky, chtěla jsem se zeptat, zda v době kdy se PLNĚ kojí běžně přichází MS. Jsem 4 měs. po porodu a krvácela jsem pouze během šestinedělí a pak už nic. Při kontrole po šestinedělí mi gynekolog říkal, že pokud se kojí, tak běžně MS nechodí a proto není nutné ani řešit ZATÍM antikoncepci. Minulý týden jsem měla 5 dní MS a od té doby mi je pořád na zvracení a pobolívá mě břicho a kafe teď nemůžu ani cítit (přesně takhle mi bylo, když jsem byla těhotná). Myslím si, že zbytečně plaším, no ale co když ..... Úplně se děsím si udělat těhu test, co mi ukáže... ... a hlavně si říkám, že to není přece možné ... ... nebo máte někdo jiné zkušenosti?

 • 13.06.2018 20:36:31 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Kamarádka plně kojila, MS neměla, otěhotněla neplánovaně 4 měsíce po porodu. Kojení není forma antikoncepce... Udělala bych test.

 • medulinek13.6.2018 10:08

  Jestli ti tohle rekl doktor,tak je to idiot. I pri plnem kojeni ms muze prijit,mne hned po sestinedeli treva a kazde ms predchazi ovulace,kojeni neni antikonceoce proboha

 • Risu13.6.2018 10:11

  Uprimne jsem si myslela, ze tenhle mytus uz je davno vyvraceny... Nase sousedka ma dve dcerky 16 mesicu od sebe, protoze tomuhle nesmyslu taky verila... Ne, kojeni neni antikpncepce.
  Moje mama dostala u brachy MS hned po sestinedeli a zaroven s tim prestala kojit (brachovi nechutnalo).

 • terryk13.6.2018 9:48

  Já ti nevím, ale podle mě může MS přijít i při plném kojení a ovulovat můžeš stejně tak. Znám i tady pár kojících holek, co to dostaly do čtyř měsíců po porodu. Já dostala MS při kojení po deseti, respektive čtrnácti měsících po porodu. Je fakt, že už jsem kojila třeba jen třikrát čtyřikrát denně a jednou v noci. Ale každá to máme jinak.

 • gluzka13.6.2018 10:08

  Ahoj. Ja ji teda dostala dva mesice po porodu. Asi pulroku se mi srovnavala, takze holky maji pravdu. Nespolehala bych se na takovy mytus, ze plne kojeni = neda se otehotnet. Da a tech holek, co tak otehotneky, je dost ;-)

 • sisterrys13.6.2018 12:56

  První měsíc jsem přikrmovala, pak už kojila plně. Regulérní ms se dostavila 4 měsíce po porodu, ale už před tím jsem hned od šestinedělí cca 2 dny každý měsíc špinila. Co mám info ze symptotermální metody, tak chráněná jsi pouze 10 týdnů po porodu, ale krom plného kojení si nesmí dítě potřebu sání uspokojovat jinak než na prsu, tedy žádný dudlík ani palec, plus tam jsou ještě intervaly, jak často kojit.
  Pokud už u tebe jedna ms proběhla, tak jsi měla do nějaké ochrany jít. Navíc nikdy nevíš, kdy přijde první ovulace, ta přijde samozřejmě před první ms. Docela se divím, že ti gynekolog řekl něco takového.

 • kajulinek13.6.2018 17:01

  Tvůj doktor je debil, otěhotnět při kojení můžeš i dřív, než dojde první menstruace, a antikoncepce se musí řešit i tak, přestože šance na otěhotnění je menší, než když žena nekojí

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 905 otázek, kterým se dostalo 240 751 odpovědí a 378 144 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist