Je nebezpečné mít sex když mám plodné dny?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #425545 23.2.2021 7:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je mi 16 a moc se v tom nevyznám, míváte sex i když máte plodné dny? mne totiž menstruační kalendář píše že mám plodné dny a když tam zapíšu že jsem měla pohlavní styk a použili jsme kondom, stejně mi píše že šance na otěhotnění je velká..a mám docela strach, přece když správně použiju kondom tak otěhotnět nemůžu nehledě na plodné a neplodné dny ne?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Nevěř aplikaci, pokud neměříš teplotu a nemáš nasledováno. Aplikace se může mílit. Pokud používáte správně kondom je šance na otěhotnění velice nízká. To by se musel "vysléct" nebo prasknout či něco podobného. Pouzívejte jak se má a mělo by to být dostačující.
  S kondomem se mi nikdy otěhotnět nepovedlo.

 • Ty menstruační kalendáře přes mobil jsou na houby,radši si to počítej sama a zapisuj si to jinam než do aplikace.Jinak pokud s kondomem nebyl problém,nepraskl nebo se "nesundal vevnitř" tak je malinkatá šance na otěhotnění.🙈

 • Tinkakopek23.2.2021 14:54

  Tak za prve, aplikace vi prdlajs o tom jakej mas cyklus a kdy mas ovilaci, pokud nemeria bazalni teplotu, tak proste nevis a pokud v plodne dny pouzijes barierovou antikoncepci a vis, ze kondom nepraskl, tak bych se nebala ...

 • Celej svůj "dospělej život" mám sex i během plodnejch dnů - s kondomem, nebo přerušovaně, a těhotná jsem nebyla. Pokud se správně použije ochrana, je ta šance minimální.

 • kachnikalendar23.2.2021 15:10

  Pokud používáte jako antikoncepci kondom, pak je údaj o plodných dnech pro tebe zbytečný. Je důležitý pro holky, které mají sex bez jakékoli antikoncepce, nebo pro holky, co se naopak snaží otěhotnět.
  Důležitý by tenhle údaj mohl být v ten okamžik, kdy by se vám stala nějaká nehoda (praskl kondom, nepoužili jste ho apod.). Ale i tak je to bez sledování dalších tělesných hodnot (teplota, čípek, výtok) hodně nepřesné. Takže pokud by se taková nehoda stala, doporučuji nevěřit aplikaci a jít rovnou do lékárny či na gyndu pro antikoncepční pilulku.
  Pokud se kondom použije správně, žádná spermie se do vaginy nedostane, to znamená, že je úplně jedno, jestli tam čeká vajíčko. Protože bez spermie nemůže být oplodněno.
  V případě, že by vám kondom nevyhovoval, můžeš se na gynekologii poradit o jiných možnostech (např. antikoncepční pilulky). Pokud náhodou ještě gynekologa nemáš, bylo by fajn si ho sehnat;-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 162 otázek, kterým se dostalo 267 422 odpovědí a 406 364 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist