Jak se chránit?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #448876 24.5.2022 21:55

Zdravím, už několik měsíců mám problémy s kondomy, pálí to, bolí taky. To stejné dělají i lubrikanty. A já nevím, jak se jinak chránit, protože antikoncepci nechci ani já a ani přítel nechce, abych ji brala, zároveň mám respekt z tělísek, když jsem ani ještě nerodila. Začali jsme praktikovat přerušovanou soulož, ale říkám si, jak dlouho to může trvat bez nehody… Dítěti se sice nebráníme, já chci ale počkat na svatbu a taky být psychicky i finančně připravená…

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • možná ti dělá problém právě některý typ lubrikantu nebo přímo alergie na latex. prvně bych zkusila bezlatexové kondomy.
  přerušovaná soulož není nic moc. a taky je otázkou jak na dítě bude připraven partner, není to jen otázka tebe.
  ještě je možnost k té přerušované použít např Pharmatex jako pojistku.

 • Francy25.5.2022 6:51

  Zkuste bezlatexové kondomy. Pokud to bude pálit i s nimi, tak máte pravděpodobně zdravotní problém. Možná nedoléčené kvasinky nebo nerovnováhu prostředí.

 • Ahoj, já se naučila symtotermalni metodu. Když nemám plodné dny, tak nic neřešíme. Za 4 roky nebyla jediná špatná zkušenost. Když jsou plodné, přerušujeme. Ale že začátku jsme používali bezlatexové kondomy skyn z ekondomu, kde vyšly i levně. Další možností je pesar nebo pharmarex.

  Podle mě stojí za to, koupit si kvalitní teploměr a začít poznávat své tělo.

 • Pokud to po použití kondomu/lubrikantu pálí, nejspíš máš alergii. Takže bych v první řadě zkusila bezlatexový kondomy, nejlepší zkušenost mám se Skyn :) Případně změnit značku lubrikantu. Mně osobně vadí cokoliv od Durexu (kondomy, bezlatexový kondomy, lubrikanty). Jinak je samozřejmě možný, že to jsou jenom kvasinky apod., jak už bylo řečeno. Pak ještě existuje pesar, používá se se spermicidem. Nebo zkusit k přerušovaný spermicid, ale třeba na něj mám alergii taky :D A hodně lidem vadí, že to pak dost čvachtá. :D

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 178 otázek, kterým se dostalo 271 412 odpovědí a 409 654 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist