Hubnutí a ztráta menstruace

Otázku položila: Anonymní uživatelka #87636 18.6.2013 11:16

Ahoj holky, chtlěa bych se zeptat, jestli má co dočinění se ztrátou menstruace zhubnutí?
Cca před půl rokem jsem se dala do hubnutí, nic drastického, lehké zmenšení porcí jídla (ale rozmanité) a každý den posilování. Měřím 159cm a předtím jsem vážila 53kg (musím dodat,že jsem hodně drobounká a těch 53kg už na mě fakt docela plandaly špeky), teď jsem na 45-46-47kg a cítím se fakt dobře, už víc hubnout nehodlám a chci si tohle udržet, protože to k mé postavě sedí fakt víc.

Jde ale o to, že mi nějak vymizela menstruace, je možné, že je to tím úbytkem váhy? Vím, že někomu přijde 46kg fakt maličko, ale nejsem nijak vychrtlá, hubená a zpevněná jo, ale ne samá kost.
Přesto mě ale napadlo, jestli ta menstruace neblbne kvůli tomu úbytku? Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • mony.x18.6.2013 16:16

  Ano, je to možné. K udržení menstruačního cyklu je zapotřebí cca 22% tuku. Jinak k tvé výšce bys měla mít hmotnost minimálně 47-48 kg, aby byl udržen menstruační cyklus (pokud ale většinu tvé hmotnosti stejně tvoří svaly, tak to taky nestačí...). Problém je, že ke znovuobnovení cyklu je potřeba nabrat tuku snad i o něco více, než je poté potřeba k jeho udržení. Co nejdříve to začni řešit s lékařem. Určitě najdete nějakou cestu, ale budeš holt muset přibrat tuk, nikoli svaly. My holky to tak máme nastavený, no. S tím nic nenaděláš. Pokud chceš mít v budoucnu bez problémů rodinu, tak se budeš muset smířit s tím, že na sobě nějaký ten špíček máš ;-)

 • může, došlo asi k úbytku tuku natolik, že tělo už není schopno takto fungovat v reprodukčním cyklu. tuk má jako zásobárnu energie pro případ, že by v těhu byl nedostatek.

 • Simone18.6.2013 12:44

  Tak může, já třeba měřím 163 cm a mám stejně jako ty, ale já to takhle mám přirozeně, nikdy jsem nehubla a ani nehubnu - je to moje stabilní váha a problémy s MS nemám. Možná to ale ani není samotným hubnutí jako spíše to posilování. Zkus místo každodenního posilování cvičit třeba jen 3x týdně a uvidíš. Ještě se zeptám: není tu možnost otěhotnění? Moje mamka to totiž měla podobně, chtěla hubnout, posilovala, MS jí první tři měsíce chodila normálně, pak kolem 4. měsíce nedošla, ona si myslela, že je to tím cvičením a přitom byla těhotná :)

 • Fucik18.6.2013 18:26

  Je to dost pravděpodobné, Tvé tělo asi potřebuje ke zdárné funkci víc tuku, než mu zrovna teď můžeš nabídnout. Někdy jsou prostě i ty špeky potřebné... Já mám třeba podváhu a menstruaci mám i když nepravidelnou ale to je tím, že jsem takhle hubená byla vždy. Když bylo tvé tělo na něco zvyklé a tys mu to vzala asi mu to způsobilo takový menší šok a teď neví jak se s tím vypořádat.

 • Ahojky! Nemůžu až uvěřit, jak shodné jsou naše případy! Prosím, prosím, mohla bych se zeptat, jak to s tvým problémem šlo dále, co jsi podstoupila pro návrat menstruace a celkově jak to dopadlo? Konečně se cítím fyzicky i psychicky naprosto skvěle, fit, energicky, ale mám strach, že jsem si(i když zdravě-běháním, zdravou rozmanitou stravou) zhubnutím ublížila v ženských věcech, potřebovala bych radu či zkušenost od někoho, kdo měl stejný problém. Prosím moc o odpověď. Děkuju mockrát!

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 67 554 otázek, kterým se dostalo 224 911 odpovědí a 357 070 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist