Hormonální antikoncepce

Otázku položila: Bývalá uživatelka #20729 6.1.2010 21:42

Ahoj holky.Prosím o radu.Už nějaký ten pátek jsem přemýšlela nad hormonální antikoncepcí.Jestli ano,či ne.Popravdě jsem trpěla vždy bolestí břicha a cpala do sebe léky zmírňující bolest,ikdyž vím,že to to pravé ořechové nebylo.Postupem času se bolest zmírňuje a léky už málokdy potřebuji.S pletí jsem nikdy problémy neměla,akorát teď je to spíš naopak.
Co jsem slyšela názory,že holky užívali HA a potom měli problém otěhotnět.To možná koukám až moc do budoucna přesto,že je mi 17.Ale jednou bych určitě děti chtěla. :) Proto se ptám,jak všelijak předejít otěhotnění.Používání antikoncepce jako kondomu je sice fájn,ale nikdy se neví co se může a nemůže stát.A většinou to partnera i partnerku omrzí.Proto bych ráda slyšela názory Vás,zkušenějších.Mockrát děkuju,Tereza

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahoj, já brala hormonální antikoncepci 6 let (konkrétně diane 35) nejen kvůli nechtěnému početí, ale i kvůli pleti a nadměrnému ochlupení.Fungovala 100%, pleť super, chloupky světlejší a menší množství.Všechno ok, ale po 6 letech jsem vysadila a chtěli jsme miminko a čekali jsme na něj 2,5 roku než jsem absolvovala léčbu na reprodukci. Výsledkem byli polycystický vaječníky (zjednodušeně řečeno vše co nemohlo díky hormonům vyjít jako vajíčko ven udělalo minicystu), takže jsem měla rozhozené hormony, nepravidelnou menses a miminko nikde. Nakonec jsme museli podstoupit inseminaci a teprve po porodu se mi hormonální profil upravi.Pak jsem měla přes rok tělísko. Vím, že tělísko neni první volbou u holek, co nerodily, ani se nedoporučuje, ale byla jsem s ním spokojená a po půl roce jsem po jeho vyndání otěhotněla normálně. Závěrem tedy hormonální antikoncepci ano, ale hledat jen tu s nízkou dávkou hormonů, tak aby tělo co nejméně zatěžovaly...

  • Ahoj, já začala HA brát v 17 letech a to Cilest /jednofázová HA/. Ale vůbec mi nesedla, měla jsem hrozně nepravidelnou a silnou MS. Asi po půl roce mi dr. změnil HA na třífázovou /Triquilar/ a jsem u ní dodnes a všechno v pohodě. Děti mám dvě a otěhotněla jsem v obou případech okamžitě po vysazení HA. Během kojení po prvním porodu jsem taky měla přechodně HA /myslím že se to jmenovalo Exluton, nic jinýho tehdy při kojení nešlo/ a to bylo taky neštěstí, protože byla taky jednofázová a já bez vložky byla asi jen týden v měsíci. Prý to tyhle hormony dělávají. Když jsem začínala mít už nižší krevní obraz, šla jsem od toho. Ten triquilar mi chtěli už změnit, že už není zrovna nejmodernější, ale dokud je na trhu a mně na 100% vyhovuje, držím se ho zuby nehty. Moje sestra to měla tak, že před otěhotněním všechno bez problémů taky s triquilarem a od porodu, což je už 11 let tu správnou HA s dr.nenašli. Buď byla sice hubená, ale protivná bez chuti na sex nebo měla žravou, tloustla, ale zase by sexovala od rána do večera. Takže jak už tu bylo řečeno, každá žena je jiná a každé vyhovuje něco jinýho. Jo a já se triquilaru držím i proto, že je levný /zhruba 330Kč na tři měsíce/.

  • Ahoj, na HA reaguje každé tělo jinak. Moje sestra začala trpět horšíma migrénama než normálně, taky není dobré to brát při vysokém tlaku, taky po jaterních chorobách (sice mi doktorka říkala, že je to dnes bezpečné, ale aspoň to chce chodit na jaterní testy, pro jistotu), ale znám i dost těch, co to braly léta a nic jim to nezpůsobovalo, a pak normálně otěhotněly, některé dokonce hned po vysazení. Myslím, že lepší je třífázová antikoncepce, jestli si to dobře pamatuju. To mi doktorka doporučila kvůli játrům (měla jsem mononukleózu). Je trochu šetrnější. Brala jsem Triminulet. Jinak pro sex je to pohodlnější. Ale zas to musíš pořád tahat s sebou (což mi dělalo problémy). Výhoda je i pravidelná menstruace, u mě byla i méně bolestivá a to bylo tak všechno, co mi to způsobovalo. Zkus to a uvidíš, jak bude tělo reagovat. Taky choď pravidelně každý rok na preventivní prohlídky.

  • Simone7.1.2010 12:05

    Já bych jen dodala k tomu kondomu...my s přítelem používáme kondom a ještě i Pharmatex, což je něco na způsob spermicidu. Dokonce se může používat samostatně, ale my ho máme právě pro jistotu, kdyby kondom selhal (což se nám tedy za ty 4 roky nikdy nestalo). Takže o nespolehlivosti kondomu, pokud je kvalitní (my zásadně kupujeme jen Durex), podle mně nemůže být řeč. Stejně tak není úplně pravda, že to většinu lidí omrzí. Nás to teda neomrzelo :)
    Ale nejdůležitější je domluva partnerů. Stejně jako sex provozujete dva i o ochraně se musíte domluvit spolu.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 880 otázek, kterým se dostalo 270 182 odpovědí a 408 766 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist