HA vs. kondom+spermicidní gel

Otázku položila: Anonymní uživatelka #395678 13.9.2018 20:30

Ahoj,
mám velký problém s HA. Každá mi během několika dní hrozně rozhází žaludek a celkově se při jejím užívání necítím dobře. Nikdy jsem ji ani moc brát nechtěla, ale chtěla jsem mít aspoň takový pocit klidu, že se nic nestane...ale nejde to. Byla by dobrá volba používat místo HA pouze kondom a spermicidní gel? Nevím, jakou účinost by měla tato kombinace... Dokáže toto zcela nahradit HA a nechá se na to spolehnout? Popřípadě máte s tím někdo nějakou zkušenost? ...nevím, jak moc komfotní by tenhle způsob byl...

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • rimest613.9.2018 20:54

  Vybrala bych si pouze jednu variantu. Kondom je srovnatelná ochrana jako HA. Spermicid není potřeba. My teda nepoužíváme ani jedno, ale zkušenost mám s gelem a nevyhovovalo mi to. Musí se to plánovat dopředu a dost mě to štípalo.

 • Kondom má srovnatelnou spolehlivost jako HA, bohužel při nesprávným zacházení může prasknout. Takže kombinace spermicid+kondom je úplně v pohodě. ;) Ale jak už bylo řečeno, musíš to plánovat dopředu. Například já jsem hrozně citlivá, takže spermicid používat nemůžu, pálí mě i některý lubrikanty (bez příchutě samozřejmě... ty s příchutí jsou ještě horší). A na latex mám alergii, kondomy bez latexu jsou dražší, :D musíte si sami vyzkoušet, jestli vám to vyhovuje. Spolehlivost je v pohodě, jde jenom o tu snášenlivost :)

 • Risu13.9.2018 21:43

  Taky jde merit bazalni teplota. Napr. cely cyklus kondom a v plodnych dnech pridat jeste spermicid (mne vyhovovaly globule Pharmatex, daji se vlozit az 4 h pred stykem).

 • HaSha13.9.2018 22:15

  Kombinace, kterou popisuješ je co se bezpečného styku týká ok. Samozřejmě pokud se vše používá, jak má. Jak bylo psáno můžeš být na spermicid citlivá, mám kamarádku přecitlivělou i na latex (kondomy). Takže nezbývá než to prostě zkusit.
  Mně docela vyhovovala HA ve formě vaginálních kroužků, protože neprochází traktem, nemusela by ti dělat ty žaludeční problémy.

 • Lily713.9.2018 22:46

  No, ja by som začala tým, že ten gél, ktorý je na kondómoch je nielen lubrikant, ale má aj spermicídny účinok, pridávať ďalšie spermicídne látky mi pripadá zbytočné. Každopádne kvalitné kondómy úplne stačia, dnes ich už kontrolujú elektronicky, proste chybu odhalí počítač a nie pani, čo ich natiahne a nafúkne ako kedysi.. :-D Preto sú porovnateľné s HA. Pokiaľ sa kondóm navlečie správne, nemá prečo prasknúť. Znížiť riziko môžete aj tým, že partner nebude ejakulovať v tebe, ale vytiahne ho von a napr. to "dotiahne(š)" rukou, niektorým chlapom sa to aj vyslovene páči, keď môžu ejakulovať na partnerku...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 335 otázek, kterým se dostalo 242 330 odpovědí a 380 277 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist