Co je lepší - rotoped nebo trenažér?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #387796 15.9.2018 17:37

Zdravím,
S mámou přemýšlíme o tom, že bychom si rády koupily nějaký stroj domů, který mi nám mohl trochu ku pomoci v hubnutí. Jaké jsou zásady při hubnutí, že je spíše důležitá strava, apod., víme, ale také zároveň máme obě minimum pohybu a rády bychom to alespoň trochu napravily. Máma má tak maximálně pohyb v práci v krámě a já mám alespoň procházky plus budu ještě jednou týdně chodit na TV na VŠ, kde ovšem budu trávit celé dny, takže na nějaké kurzy cvičení, co by mě mohly bavit, mohu zapomenout.
To na co bych se především chtěla zeptat je to, zda by bylo lepší pořídit rotoped nebo trenažér? Upřímně teď nevím, jak se přesněji nazývá, ale člověk u cvičení využívá i ruce a provádí jakousi chůzi, hodně mi to připomíná pohyb běžek. Z jedné strany slýchávám, že je lepší to a z druhé zase tamto včetně i vlivu na klouby. Mamka má teď navíc velký problém s kolenem, hodně ji bolí, až skoro někdy nemůže řídit či chodit a lékaři jí doporučili i jízdu na kole. Já mám též menší problémy s koleny, ale není to nijak velký rozsah, maximálně mě jen chytnou při silném šlapání na kole do kopce, kde si musím chvilku odpočinou a rozhýbat je. Ke všemu jsme ještě i obě s mamkou prcci - 160cm.
Budu ráda za tipy a i vaše zkušenosti, jak vám co pomohlo více při hubnutí. Předem moc všem děkuji :)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • terryk15.9.2018 18:10

  Za mě je upřímně nejlepší pohyb venku. Zaprvé je to a vzduchu a za druhý se člověk z toho tak snadno nevykrouti jako z domácího trenažéru,ze kterého se aspoň u nás doma kdysi stal věšák na všechno :-D prostě že začátku jsme nadšeně jezdili, později už patřil jen k vybavení bytu, které jsme nevnímali.

 • Dan.Kra17.9.2018 16:48

  Dobrý den,
  nejspíš myslíte eliptický trenažér, jako jsou tyto? https://www.fitnesscr.cz/trenazery/elipticke-trenazery/produkty
  Za mě je můžu doporučit. Jeden mám doma, i když na něj delší dobu padá prach a spolubydlící jej používá jako věšák na košile :-D
  Konkrétně na tom mojem je možnost si nastavit 8 úrovní obtížnosti a dochází k téměř minimálnímu pohybu kolen. Ten pohyb samotný je podpořen rukama a setrvačností, takže to není všechno jenom o zátěži na nohy. Dá se u toho suprově dívat třeba na televizi a úplně vypnout. Vždycky jsem se dívala kolem 11 na seriál a zjistila, že reklama běží každých 7 minut, takže uvidíte, co zjistíte třeba Vy :-D

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 71 915 otázek, kterým se dostalo 240 775 odpovědí a 378 167 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist