Antikoncepce a průjem

Otázku položila: Anonymní uživatelka #425787 5.10.2021 23:20

Dobrý den, mám první měsíc prášky a vůbec tomu nerozumím a rodiče mi moc nepomůžou.. stalo se mi to že jsem si vzala prášek a o hodinu a třičtvrtě jsem měla celkem silný prujem. Může se stát že by byl účinek prášku narušen?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • macicekkajik6.10.2021 7:04

  Od toho je příbalový leták, aby jsi porozuměla, jak funguje HA. Tento cyklus bych se chránila ještě jinak. Účinek HA může být průjmem snížen.

 • Zet836.10.2021 8:03

  Jestli nemáš příbalový leták, najdi si na internetu, jsou tam běžně. No a téměř v každým už bývá takové to pořadí a šipky co dělat, když zapomenu (kolikátý den cyklu to bylo), nebo onen průjem atd.. Ale každopádně tento měsíc už bych se na to nespoléhala. ;-)

 • já bych to na rozdíl od holek tak tragicky neviděla.
  za 1.byla to jen jednorázová řidší stolice (pokud to teda nebylo že jsi pak ještě byla několikrát) 2.to bylo poměrně krátce po užití pilulky, kdy by bylo větším problémem zvracení, do střev se to ještě nemohlo stihnout dostat.
  variantou co dělat je případně vzít jako pojištovací další prášek v úřípadě, že už nejsou problémy. a taky je otázkou který týden - jaká tableta v pořadí to byla. i to má vliv na to jak se zachovat.

 • Přečti si příbalovej leták. Jestli si to dobře pamatuju, tak problém je, když je to asi do 3-4 hodin od užití, horší je ale podle mě zvracení. Pak záleží, ve kterým týdnu to bylo, takže zase koukni do letáku. ;) Pokud to byla jednou řidší stolice, asi bych to neřešila, ale můžeš se pro jistotu zbytek cyklu chránit ještě jinak. Průjem může snížit účinek, ale tady přichází otázka "co je průjem a co ještě ne?" Btw já jsem měla průjem téměř denně, opravdu průjem, lítala jsem na záchod několikrát denně a tekla ze mě voda. Nikdy jsem se jinak nechránila a těhotná jsem nebyla, i když jsem několikrát měla průjem v tý době od užití.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 035 otázek, kterým se dostalo 266 876 odpovědí a 405 983 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist