ANTIKONCEPCE

Otázku položila: Anonymní uživatelka #22982 26.2.2010 17:40

Dobrý den užívám antikoncepci Lindynette 20 třičtvrtě roku a snažím se o ní vyhledávat co možná nejvíce informací. Jenže při souloži nepoužívám jinou ochranu. Nedávno jsem o tom mluvila s mamkou a ta mi vynadala jak jsem nezodpovědná, že klidně můžu otěhotnět, že ani nedodělam školu. Pilulky beru přesně jak se má,ale to je prý jedno. Teď se docela bojím. Dneska by měla přijít menstruace,někdy ji dostanu ve 3 jindy v 7 někdy i přes noc na sobotu. Na internetu jsem se dočetla, že tyto výkyvy mohou znamenat těhotenství, že prý při užívání HA menstruace v těhotenství nevymizí takže se to ani nepozná.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ja myslim, ze tvoje mam zbytecne plasi... Kdyz beres prasky, dalsi ochrana neni potreba, navic kdyz pises, ze ji beres spravne a nevynechavas, to by pak bylo neco jineho, kdybys obcas zapominala.... Takhle nevidim problem! Pokud nemas trvaleho partnera a nemuzes si tedy byt jista, jestli nemuzes neco chytit, to je jina vec, v takovem pripade bych pouzivala jeste kondom, ale tahle prevence nema s otehotnenim nic spolecneho. A ze dostavas menstruaci pokazde jindy... to ja taky a tehotna opravdu nejsem.

  • ahoj, já brala tu samou antikoncepci, že bys otěhotněla je strašně malý procento. je to dobrá antikoncepce,nízko hormonová takže pro mladé holky jak dělaná. takže klid, a užívej si života :-)

  • Prosimti klid!Mám tu stejnou antikoncepci, moje máma nechce abych ji brala, že to je svinstvo atd atd. Je to pravda, ale né tak docela. Prostě naše rodiče o tom nemají tolik informací co my, který se o to trošku zajímáme, když to bereme.
    Pokud bereš tak jak se má, žádná vynechaná pilula, tak je všechno v pořádku a je tady velmi velmi malé procento otěhotnění. Ano, jsou zaznamenané takové případy, že holky otěhotněly i skrz užívání antikoncepce, ale nevím no. Tam je možnost toho špatného braní.
    A s tou opožděnou MS. Klid. Mě se jednou zpozdila asi o šest dní a vůbec jsem něvěděla proč, stresovala se. A vlastně stres, zátěž a takové na MS také působí. Jednou ji to může vyvolat dříve, jednou ji to naopak oddálí.
    Takže žádnou paniku a v klidu si můžeš užívat dále bez jiné ochrany, od toho prášky jsou. Pokud tedy bereš zodpovědně jak máš ;-) Aspoň já (17) to tak dělám, kdybych se zbytečně stresovala, tak jako zákon schválnosti bych otěhotněla.. samozřejmě myšleno spíše ze srandy.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 314 odpovědí a 402 549 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist