menstruace

Otázku položila: Anonymní uživatelka #19997 25.9.2009 7:35

ahoj, asi to bude divne ale chtela bych se zeptat : ciklus by mel trvat 28 dni, dostala jsem mens.poprve ( je mi 14let)nevim jak se ms pocita :( je to od prvniho dne kdy jsem to dostala dalsich 28 dni, nebo je to od posledniho dne ms???děkuji :-)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahoj,

  ano,menzes se počítá opravdu od silné menzes,tzn.od odcházení krve z těla ven.
  Špinění by se mělo počítat jen jako vl.zbarvený výtok k ostatním dnům ms.

 • Karafiátku,

  jsem ráda,že jsi to vysvětlila,takže se ti mohu s klidným srdcem omluvit.:)
  Vím o někom,kdo sem chodí asi je to i zdravotník a myslela jsem,že odpovídá anonymním způsobem a je to on,ale byla jsi to ty!!Takže promiň.

  Je těžké,neodpovídat nebo se nesnažit odpovídat pozitivně i když myslím,že všechny mé opovědi takové nejsou.Je to asi tím,že jsem za svojí praxi viděla až dost utrpení a nám sestrám holt zbejvá jen podporovat lidi a to by mělo být i posláním každé z nás-bohužel znám x kolegyň u kterých tomu tak není.

  Právě proto,že doktoři nám všem pacientům dají svými výroky občas takovou ránu a z praxe vím,že spousta z nich se nechová k pacientům jak má,proto to někdo za ně dělat musí.

  Co se týká diskuze tady,určitě není dobré psát nastávajícím maminám,ještě když se na to neptají katastrofické scénáře.Kdo má děti,a jednou je čekal,ví co je strach o dítě a jak se pak prožívá těhu,takže psych.podpora těchto maminek je na místě.Každý má jiné zkušenosti-myslím tím životní,každý má jiný názor,ale co se mne týká,já na všechny tyhle holčiny koukám jako profík,protože vím jak ze soukromého,tak profi života,jak jsme my matky vykulené a vystrašené...

 • Jsem troch zmatená z těchto rozdílných názorů.Mi lékař říkal že se menzes počítá né od prvního dne špinění ale od silné menzes-co vy nato?je to nesmysl?

 • Ahoj,menstruační cyklus se počítá od prvního dne začátku menstruace.

 • Počítá se to od prvního dne menstrusce

 • Ahoj, ano počítá se to od prvního dne menstruace :-)

 • Konfliktní zdá se budeš ty, že takhle vyjíždíš. Já tě vůbec neznám a vůbec to nemysím zle. Jen mě občas mrzí, že odpovídáš jen napůl, říkáš jen ty dobrý věci. Já vím, na ty špatný jsou tu doktoři a na ty si pak zanadáváme. Hezky se tvoje rady čtou, vážně, zvlášť těm, kteří asi nikoho nemají, za kým by mohly jít, ale realita NĚKDY bývá trošku jiná. Takže jestli jsem se tě nějak dotkla, tak promiň!!!

 • Ještě dovětek..mohla bych zde odpovídat i negativní odpovědí,ale realita je taková,že psychika je mocná čarodějka,proto se snažím uživatelky spíše podporovat,ale reálnou odpovědí.Mohla bych napsat vše co vím o nemocech,příznaky atd..pokud se na to uživatelka přímo zeptá,ale pokud tomu tak není,přijde mi to zbytečné a streující pro druhou stranu obzvláště u maminek,čekajících mimi,protože každá z nás na tyto informace reaguje jinak a je více než dost případů předčasného porodu nebo potratu szresem.

  Ať si nastávající maminky užívají krásné těhu,protože je to neopakovatelné.

 • No u některých dívek se to možná upravuje, ale jsou mezi námi takové, u kterých se to, milá Gabčo, neupraví a kdyby jsme se na hlavu postavily. Tazatelce chci jen říct, že nepravidelnost v začátcích je normální, tvoje tělo je z toho "vykulený" stejně jako ty. Ale už od začátku si veď menstruační kalendář poctivě. A i kdyby jsi jednou /vážně je na to spousta času/ patřila mezi nás, které menstruují nepravidelně, nevěš hlavu, fakt se s tím dá žít i mít děti /já mám 2/.

 • Mimochodem...odpovídám na otázku,to že ty máš jiný ms cyklus je mi v celku fuk...:)
  slečně je 14 let a v tuhle chvilku jí asi moc nezajímá,že máš dvě děti a řeší svůj problém se kterým se jí většina snaží pomoci.
  Je mi líto lidí,kteří na sebe musejí upozorňovat tímto způsobem...a pokud jsi to ty,milá zdravotnická konkurence,pak se budu opakovat......profi a lidský přístup nic moc...:)

 • Jo a zdravotnice nejsem, zaplaťbůh!!!

 • tak to asi tím hůř:)

 • yamd25.9.2009 12:12

  Dobrý den dámy,

  myslím si, že takovéto hádky jsou zbytečné. Rozhodně nebudu Vaše odpovědi mazat, svoboda projevu mi není zrovna cizí, chci Vás jen říct, že odpověď každé uživatelky (i anonymní) má svou cenu. My, tým WomenZone, jsme za Vás rozhodně vděční, rádi vidíme, že naše práce nebyla zbytečná a poradna se rozrůstá a hlavně pomáhá našim uživatelkám.

  Přeji Vám oběma krásný den

  Daniela
  Administrátor WomenZone.cz

 • Ahoj,

  pokud jsi dostala mens.poprvé,pak nebude nic divného na tom,než budeš mít pravidelný ms cyklus,takže pokud ba jsi ji nedostávala pravidelně,pak se tím nestresuj,je to ok a upravuje se u některých dívek i měsíce....

 • Jéé tady má koukám nekdo nějaké komplexy a musí psát anonymně..:)nejsem blbá,takže absolutně mi je jasné,že vím,odkud vítr vane...

  Jestli máš něco proti,jsem diskuzi přístupná,každopádně tady odpovídám tak,jako všechny ostatní holky a pokud máš pocit konkurence,je to jen tvůj problém.Možná by se ti hodilo,být více profík.Bohužel,cítím z tebe,že budeš konfliktní osoba a v tomto případě nemám zájem...

  Nejhorší je srážka s......nebudu zde nikoho napadat,ale jak vidno,má konkurence ti asi vadí,ale to máš dost smůlu,milá anonym.uživatelko:)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 063 otázek, kterým se dostalo 266 960 odpovědí a 406 048 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist