hormonální profil

Otázku položila: Bývalá uživatelka #17957 24.1.2010 22:47

Ahojky holky, tak zase nevím. V pátek jsem byla 41.DC a šla jsem si k dr pro vyvolávačku. Vyšetřil mne vnitřním UTZ, vyvrátil mé obavy z recidivy cysty a poslal mne na hormonální profil. Teď budu čekat do čtvrtka na výsledky, abych věděla, co se bude dít dál. Nemůžu říci, že bych z toho byla moc moudrá. Včera jsem se radila s internetem a dočetla se, že toto vyšetření se dělá na začátku cyklu pro zjištění hladiny hormonů, zda bude ovu a pak na konci cyklu, aby se zjistilo, zda byla. 41. den ho nikomu z těch, co psali nedělali. Ještě že máme Ordinaci v Růžové zahradě - podle této "mýdlové opery" se tímto vyšetřením zjistí, zda není oslabená fce vaječníků či zda nezačínají docházet vajíčka a neblíží se přechod. To se mi zdá pravděpodobným důvodem tohoto vyšetření a asi i příčinou mého současného stavu. Také mne napadlo, že podle toho profilu se pozná, jestli v současné době došlo k nějakému hoprmonálnímu výkyvu, který způsobuje chybějící MS a dle hladiny hormonů bude zřejmé, který je třeba"zasuplovat". No nevím, snažím se v tom vyznat a chtěla jsem se Vás zeptat, jestli jste některá prožila něco podobného, případně co si o tom myslíte?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Holky díky Vám všem za reakci a názor. Jsem moc ráda, když vidím, že mám starosti s kým sdílet. Ženské povzbuzení je v těchto otázkách ta nejlepší medicína, alespoň na duši :)

  • Ahoj, hormonalni profil se standardne opravdu dela na zacatku cyklu. Nicmene spousta veci se da poznat i jindy. Treba zvysena hladina muzskych hormonu, rozhozena stitna zlaza, spatny pomer LH:FSH, prolaktin a tak vubec...Ja treba po vysazeni HA nemenstruovala vubec, takze by doktori jen tezko cekali na zacatek meho cyklu. U me stacilo srovnat stitnou zlazu a do dvou mesicu jsem zacla pravidelne menstruovat a za dalsi mesic bez problemu zacla i ovulace. Takze za to, ze Te doktor posila na vysetreni, bych byla vcelku rada...

  • ahojky.. s tímhle sice zkušenosti nemám ale naposledy jsem byla taky pro vyvolávačku (po té co jsem dva měsíce neměla MS) a dělal mi rozbor hormonů(výsledky eště nemám) jestli je všechno ok a jestli dochází k ovulaci.. (asi ano ale jen občas ://) myslím že je to celé o absenci/nedostatku jakéhosi luteizačního(myslím) hormonu..který po ovulaci - pokud proběhne, způsobí nárůst a odloučení děložní sliznice..:)

  • na HP se chodí na začátku MS druhý až pátý den. dělá se na hormony jako je porlaktin,progesteron, stítná atd....... ty vědšinou brání otěhotnění a ženy mají dlouhý cyklus a neprobýhá ovu. V polovině cyklu se chodí na HP jestli dochází k ovu a vědšinou se to dělá podle prvních výsledku.

  • Ahoj mi takhle HP dělal i můj gyne. díky tomu mi zjistil že mám anovulační cyklus a nasadil hormony. léky zabraly a ted se těším z těhotenstí

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 935 otázek, kterým se dostalo 262 314 odpovědí a 402 548 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist