antikoncepce

Otázku položila: Anonymní uživatelka #501233 4.1. 15:43

Dobry den, je mi 16 a v breznu jdu na prvni navstevu na gynekologii a premyslim, zda si mam nechat napsat antikoncepci nebo ne. Mam uz pul roku pritele a antikoncepce by pro nas asi byla tou nejlepsi ochranou, ale dost vaham protoze vim, ze je to velky zasah pro telo proto si furt nejsem jista. Jak by jste se v tomto veku rozhodli vy? Predem dekuji!😊

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Brala jsem hormonální antikoncepci od 18l do 28l. Takže deset let. Žádné negativní následky na tělo to nemělo. V pozdějším věku mi vadilo , že ovlivňuje ( negativně) chuť na sex. Srovnáni tělu u mě trvalo cca rok, u kamarádky dokonce dva.
    Ve vyšším věku ( teď ) kolem těch 30let už bych do hormonální antikoncepce nešla. Ovšem, když vezmu v nacti je to lepší než přijít domu nechtěně těhotná.
    Prostě, zváženi je jen na tobě.

  • JanaRad4.1. 18:46

    Určitě jsem pro u by druh ochrany, než si ničit tělo prášky. Ty jsi stále ve fázi dospívání a antikoncepce dospívání tvých orgánů zablokuje. Používejte kondom, je to bezpečné pro oba

  • Ahoj, je moc dobře, že uvažuješ nad všemi pro a proti. Za mě, je to velký zásah do těla a chránila bych se jinak. Za nějaké pozdější problémy ti to nestojí.

  • Já bych šla hned do tělíska, je i pro ženský, který ještě nerodily. Já brala prášky cca 6 let, ale pak mi zjistili nějakou tu mutaci ovlivňující srážlivost krve a přešla jsem na tělísko. A když jsem si ho nechala vyndat, tak jsem hned otěhotněla, takže žádný problém, rozhozené hormony, atd. :-)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 880 otázek, kterým se dostalo 270 182 odpovědí a 408 766 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist