Zavedení tampónu

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438591 4.5. 21:32

Dobrý den je mi 13 let a první menstruaci jsem dostala ve 12 a chtěla bych začít používat tampóny, protože ve vložkách se strašně potím.Zkoušela jsem si ho dávat ale strašně se bojím že si protrhnu panennskou blánu .Dívala jsem se na internet na obrázky a videla jsem že je v bláně jakási dírka a všichni píšou že by se tam měl vejít prst.Já ale nevím jestli ten tampón mám strčit do té dírky aby to vyšlo na ten ,,prst" a nebo to dat před tu dírku.Všichni na internetu píšou DEJ TO TAM A TAM TO STRČ NAHORU A DOLŮ a mě to prostě každej všechno musi vysvětlit jak dementovi ...prosim poraďte..

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Francy5.5. 6:56

    Teoretický návod znáš, teď to chce praxi. Takže až budeš mít nejsilnější den, obvykle 2.-.3., tak se zamkni do koupelny a zkoušej si mini tampon zavést. Buď v dřepu nebo s nohou na vaně. Můžeš zkusit koupit i tampony s aplikatorem, ale to jsem sama nikdy nezkoušela. Až to natrénuješ, tak potom podle síly ms můžeš dále používat mini, normal i super tampony, dle síly krvácení. S panenskou blánou si starosti nedělej.

  • To se takhle asi vysvětlit nedá. Většinou u balení s tampony máš příbalový leták, kde je vše popsané. Já osobně si ten tampon prostě zavedu a už nad tim ani nepřemýšlím, ale to už jsou trochu zkušenosti. Takže to chce cvik. Stačí jen najít správný úhel. Jestli to to pomůže, mám kamarádku, která před tim, než si zavedla tampon si tam strčila prst, aby věděla jakým směrem to tam dávat. Jinak s tou panenskou blánou si nedělej hlavu, tampony mohou používat i panny. Jen musíš mít velikost mini nebo normal.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 416 otázek, kterým se dostalo 259 907 odpovědí a 401 015 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist