Vycházky v těhu

Otázku položila: Bývalá uživatelka #12413 18.1.2010 11:29

Máte někdo zkušenosti jak získat lepší vycházky v těhu? Zatím ani nejsem v tom, ale už teď se o to raději zajímám. Mám skvělého gynekologa u Opavy a nerada bych ho měnila, jen má jednu "velkou" chybu, že všem těhulkám, i těm, které jsou relativně naprosto v pořádku, dává vycházky jen maximálně 4 hodiny denně a člověk může prosit jak chce. A to je dost na psychiku, být jen pořád doma a třeba ve vycházkách nemusí být zrovna nejlíp atd. Může si těhulka nechat napsat na těhotenství neschopenku i u obvodního lékaře, který dává lepší vycházky? S tím, že by třeba pak i s neschopenkou přešla do péče gynekologa a doufat, že ten už vycházky neproškrtá?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Jediná rada zní : budeš-li v pořádku, nenech si dávat neschopenku :o) a pak se můžeš vycházet do aleluja :o)
  A budeš-li riziková, pak Ti bude nejspíš fuk, že vycházky nejsou, protože Ti bude tak, že bys stejně nikam nešla.

 • Já si neschopenku neplánuji, už mě na to lékař připravil, že to u mě bude nutné. Kéž bych na ní nemusela a mohla do práce až do mateřské i kdyby jen kvůli podstatně lepším penízkům, než jsou na neschopence. A přesně jak Blanko píšeš, že sis myslela, že se za 2 měsíce doma zblázníš, tak za 8 měsíců se asi totálně zblázním..

 • mě začala nemocenská u obvodního lékaře u kterého jsem neměla ani hodinu vycházky a jakmile jsem přešla s nemocenskou ke gynekologovi tak mi napsal od 8 do 18 hod! a taky jsem z Opavska

 • Neschopenka se dává, když je člověk neschopný. Těhotenství není stav neschopnosti, ale stav mateřství. A budeš-li v pořádku, pak není důvod se v ničem omezovat. Ani ve vycházkách, ani v práci. A chceš-li se z práce ulejt díky těhotenství, pak se musíš smířit s tím, že budeš doma, jako když jsi nemocná.

 • Přijde mi to tak že apsolutně nevíš o čem mluvíš a s takovou prací někde na uřadě bych to fakt neřešila.

 • Holky ale já mělaneschpenku kvůli práci,,jako těhu jsem nemohla nosit těžké věci a směny,,Ale neměla jsem napsané vycházky vůbec s problém nebyl,Dr říkal pokud něco,,Víte kde mě najdete,,,

 • Děkuji Petro1981 povzbudila jsi mě a snad to všechno dobře dopadne..snažíme se už tak strašně dlouho o mimi, pořád zdravotní problémy atd. a tohle téma mě zajímalo, protože mě na to hold doktor připravil předem, že pokud se vůbec zadaří, tak budu na neschopence, i kdyby bylo těhu relativně v pořádku, že mi hrozí velké riziko i s chozením mezi více lidí a delším sezením.. a tady mám jen pocit, že tu na mě všichni zaútočili bez kapky empatie.. Vím, že tohle bych řešit zatím ani nemusela, ale tak nějak mě to povzbuzuje, že se přece jen brzy zadaří a já si budu moct užívat, že nosím malé miminko bříšku..

 • Končím třetí měsíc a je mi suprově, to jak ti je nelze předem vědět, takže názor, že stejně nikam nebudeš chodit jak ti bude blbě, mi připadá trošku zkreslený. Nemocenskou si výši mateřské rozhodně nepokazíš, počítá se tak, že z posledních 12ti měsíců před dnem nástupu na MD se spočte výdělek od zaměstnavatele (tedy bez dávek z nemocenské) vydělený počtem odpracovaných dnů. takže třeba v mém případě kdy budu na neschopence od prosince09 do půli července10 se z posledních 12ti měsíců (což je červenec09-červenec10) spočte výdělek od zaměstnavatele tedy plat za období srpen-prosinec09 a ten se vydělí odpracovanými dny v těch 12ti měsících což je zas jen za červenec-prosinec. Mě to vyjde daleko lépe, protože v prosinci jsem měla mimořádné roční prémie, které mi základ na MD zvýší. Takže moje rada je - klidně běžte na neschopenku, protože si tím těhotenství a těšení na miminko daleko víc užijete, nebudete se nervovat v práci a ještě stačíte pohodlně vybrat pro miminko všechny věci, chodit na různé přednášky, jódu, dechová cvičení a tak podobně. Je to poslední klid, který si před šrumcem s novým členem rodiny užijete :).
  Vycházky má 4hod, s doktorkou jsem se bohužel nedohodla, ale pokud mi přijde kontrola jsem připravená podat stížnost s ohledem na režim doporučovaný v těhotenství, t.j. procházky, cvičení, individuální režim dle aktuálního stavu, apod.. se 4mi hod bych nestačila ani nakoupit, natož chodit cvičit nebo pořídit celou výbavičku.

 • Budu mít neschopenku okamžitě, protože kvůli výsledkům z genetiky mi hrozí potrat nebo postižené dítě, když bych onemocněla, což na úřadě, kde pořád chodí samí nemocní lidé není žádná náhoda a navíc tu musím sedět někdy až dlouho do večera a jsou tu nervy, takže neschopenka bude nutná, ale nevidět kvůli tomu třeba rodiče a sourozence bydlící daleko odsud, to by bylo strašný (přijet nemůžou). Nebo když bych se chtěla jen tak v přírodě projít s manželem ale v době vycházek bude zrovna v práci nebo mi zrovna bude špatně..vždyť v těhotenství je přece důležitý taky pohyb a čerstvý vzduch, pokud zrovna těhulka nemusí nutně ležet s nohama nahoru. A není pravda, že by mohly být jen 4 hodiny denně vycházky. Je to jen na doktorovi, těhotná kamarádka má zrovna u jiného lékaře neomezené.

 • Ahoj jsem na rizikovém těhu,vycházky maám od 10 do 18.00hod ale je mi to celkem k ničemu.Dá se říct že celej den proležim.

 • Já jsem také na neschopence a od začátku mi gynekoložka napsala vycházky 8-11 a 13-19. Ale jak se tady píše, člověk je rád že je doma.

 • BlankaG18.1.2010 13:01

  Plánovat si neschopenku předem mi připadá trochu hloupý. Co by daly holky, který na tý neschopence skutečně být musí, za to, aby byly ony i mimča v pohodě a mohly chodit i do tý práce. Sama jsem byla na neschopence skoro dva měsíce a myslela jsem, že se zblázním. Člověk má tak spoustu času na to, aby se užíral tím, co se všechno může stát.

 • Já teda nevím, ale jak je možné ještě dříve, než je žena těhotná určit, že bude riziko, že potratí? To mi přijde divné. Ale jak říkám, nevím :o) ale asi bych se zajímala ještě u jiných lékařů, co si o tom myslí, a jak to vidí.

 • Bohužel ani kdyby jsi ho prosila a dělala kdo ví co, víc jak 4 hodiny ti napsat nemůže, to mi řekla před 4mi lety sestřička a že můžeme být rády, že nějaké vycházky máme. Pojišťovna víc hodin nepovolí. I nynější gynekolog mi napsal jen 4 hodiny. A co se týká obvodního nemocenskou ti napsat může, ale jen v případě, že v daném okamžiku je tvůj doktor mimo, ale hned, jak se vrátí, se nemocenská musí převést na ženského, obvodního se tohle netýká

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 926 otázek, kterým se dostalo 262 276 odpovědí a 402 502 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist