Psychické problémy po vysazení HA

Otázku položila: Anonymní uživatelka #408990 14.2. 21:34

Ahoj, už v dětství jsem měla nějaký psychický problémy, ale nikde jsem nebyla dlouhodobě vedená. V 17 jsem začala brát hormonální antikoncepci, kterou jsem před půl rokem po 5,5 roku vysadila. Cyklus je pravidelnej od vysazení, jenom jsem měla silný bolesti, ale to už se zlepšilo. Větší problém je, že se mi zhoršily psychický problémy. Předtím jsem dokázala normálně fungovat, teď absolutně vůbec. Mám silný deprese, úzkosti. K tomu mám sociální fóbii, kterou mám už dá se říct od dětství. Máte někdo zkušenost s tím, že se po vysazení HA objevily psychický problémy? Je to napsaný ve vedlejších účincích HA, což je ale během braní, to mě nijak neovlivnilo. Ale teď po vysazení mám pocit, že se zblázním, absolutně nezvládám běžnej život. Včetně návštěvy psychologa, psychoterapeuta nebo psychiatra. Nejsem schopná ani telefonovat, ani někam jít, zvládnu obchod a cestu do práce, ale jsem často doma, protože nejsem schopná vstát z postele a oblíct se. Jsem objednaná na psychiatrii, ale přemýšlím, že to zruším, protože mě to hrozně stresuje (sociální fóbie+deprese a úzkosti). Jestli jste měli psychický problémy po vysazení, srovnalo se to samo? Za jak dlouho? Nebo co jste pro to dělali, aby se to zlepšilo? Doma podporu nemám, jsem akorát za flákače, vymýšlím si a lituju se. Díky za odpovědi.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 035 otázek, kterým se dostalo 266 876 odpovědí a 405 983 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist