Porodnice Vyškov a Brno

Otázku položila: Anonymní uživatelka #311792 6.11.2020 22:22

Vybírám si porodnici a zvažuji Vyškov nebo Onilní trh. Vyškov mi přijde trošku až moc alternativní. Na druhou stranu mají dobrý přístup a rodicka si může zvolit polohu. Máte zkušenosti s těmito porodnicemi? Vyškov mě odrazuje, že pro ně není nic problém. Třeba porod koncem pánevním atd. Zase obilni trh má skvělé neonatologicke a je to větší porodnice. No už to mám za pár a stále nevím.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Já rodila v Bohunicích a druhé dítě na Obilňáku. Za mně Obilňák, v případě komplikací se postarají o miminko, je tam dobrá neonatologie.
  Přístup porodní asistentky byl výborný. Byla jsem tam velice skopokojená.

 • Eve877.11.2020 14:31

  Rodila jsem před rokem ve Vyškově a bohužel zkušenost nic moc. Na porodní oddělení si nemůžu stěžovat - porod jsem měla rychlý a bez komplikací, akorát jsem chtěla rodit na čtyřech, že mi to bylo nejpohodlnější a sálová porodní asistentka mě sice nenásilně, ale vmanipulovala do polohy na boku, což mi ale až tak moc nevadilo. Jinak porodní jak jsem říkala OK. Péče na šestinedělí bych řekla standard, občas se někdo přišel zeptat, zda jsem v pohodě a jestli něco nepotřebuju, doktoři milí. Primář byl trochu arogantní, ale toho jsem viděla asi 2x. ALE novorozenecké děs běs. O malou absolutní nezájem, když jsem nevěděla co s ní, tak mi sestry vždy odsekly takovým stylem, že jsem viděla, že je obtěžuju. Malá se narodila menší a ještě samozřejmě ztratila na váze a nezvládala se moc dobře přisát. S kojením mi absolutně neporadili, nebo když už tak tím způsobem, že jsem stejně nic nevěděla. Když jsem to pak popisovala LP, kterou jsem si pozvala soukromě domů, tak ta jen kroutila hlavou, že radili metody tak 20 let staré. Malou mi jednou skoro násilně odnesli, že ji chtějí jen vykopat a nakonec ji vrátili se zalepenou patičkou (udělali jí odběr z patičky bez mého vědomí a podepsaného souhlasu, který museli mít...ale i přes to si to dovolili - já bych jim to stejně odsouhlasila, ale jde tu o princip, že se ani neráčili mi sdělit, že jí odběr provedou). A korunou všeho bylo to, že jsem se v porodnici nerozkojila a musela jsem malou dokrmovat, což bych přes srdce přenesla (samožřejmě ji nenechám umřít hlady), ale sestrám se zdálo, že ji moc krmím, tak mi odmítly cca 3x dát pro malou mlíčko a přitom mi malá řvala hlady a na vizitě mě doslova zjebal doktor, že mi malá opět ztratila na váze a domů mě nepustí... o dalším nepřiměřeném přístupu doktora Hubinky raději pomlčím, protože bych o tom mohla napsat román... Abych novorozenecké jen nehanila, tak musím říct, že jedna mladší doktorka a dvě sestřicky tam byly fakt suprové, ale ty jsem bohužel potkala jen jednou... Každopádně když jsem přijela domů, z toho zážitku jsem se ještě hodně dlouho vzpamatovávala... Na závěr: Vyškov doporučit určitě nemůžu a já osobně budu druhé miminko rodit buď v jiné porodnici nebo ve Vyškově, ale ambulantním porodem. (Omlouvám se za dlouhý komentář).

 • Já jsem se tedy rozhodovala mezi Vyškovem a Brnem a nakonec jsem se, vzhledem ke svému onemocnění (roztroušená skleróza, prodělaná mozková mrtvice v minulosti), rozhodla rodit v Brně, protože pokud by nastaly nějaký komplikace u mě nebo u dítěte, věděla jsem, že by třeba jen jednoho nás z Vyškova museli vézt do Brna (a tím pádem by nás museli nutně rozdělit). Tak jsem si říkala, že by to v případě problému byl přesun "jen" v rámci Brna. Těhotenství se vyvíjelo normálně, takže jsem se nakonec rozhodla pro Milosrdné bratry. Kdyby bylo těhotenství nějak problémové, dítě špatně prospívalo nebo cokoli, rodila bych na Obilňáku a kdyby byl problém třeba u mě, u Milosrdných by si se mnou poradili (což si u Vyškova nejsem tak úplně jistá, problémové případy i tak lifrují do Brna). O vyškovské porodnici jsem pak slyšela různé zvěsti a tak nějak jsem nabyla dojmu, že ve Vyškově nechají rodičku rodit přirozeně "za každou cenu". Takže kámošku třeba nechali trápit 72 hodin, aby ji nakonec stejně kuchli kvůli nepostupujícímu porodu. Tak to na mě trochu působilo, že by jim císař kazil statistiky. Ale je to možná jenom můj pocit.

 • Petrakim9.11.2020 11:04

  Pro mě je toto téma aktuální, ale už mám zkušenosti z prvního porodu - Brno Obilní trh. Akutní sekce ihned po příjmu, takže porodní hodnotit nemohu, ale slyším vesměs chválu.

  Výhodou je ta neonatologie, což Vyškov nemá. Od šestinedělí nečekejte servis, je potřeba se ptát a nečekat, že všichni kolem budou lítat a ptát se vás, jak se cítíte a jestli něco potřebujete, navíc vybavení je zastaralé a pamatuje nejspíše i mě jako novorozence :-). Dětské je dobré, ale ke kojení - je opravdu nutné sestry vytěžovat a ptát se, chodit tam a nechávat si pomoci (já je otravovala hlavně v noci a proseděla tam hodiny). Nikdo aktivně ke kojení přistupovat nebude, pokud sama o to stát nebudete, mimčo bez problému pohlídají, když buete chtít se jít osprchovat - ale hlídání to je stylem, že dovezete mimino i s postýlkou a u nich je zaparkujete. Jinak ty starší sestry na kojení super, ale mladé holky totál mimo misu, neporadí kloudně, ale obecně, chybí jim zkušenosti. Takže pokud budete chtít kojit, musíte s nimi být u nich v kojicí místnosti, kde se vám budou věnovat - na pokoj za vámi lítat nebudou.

  Vyškov razí trend přirozených porodů, takže opět zkušenost - ale zprostředkovaná - nechají opravdu trpět stůj co stůj a jen tak na císaře, když rodička trpí XY hodin, nejde. Kamárádka skrz hrozný přístup Vyškova v období před porodem raději přešla na Obilňák (čekala dvojvajky, rodila podruhé a nutili ji do přirozeného porodu za každou cenu i přes labilní polohu jednoho plodu!!!).

  Já bych do Vyškova rodit nešla a rozhodně od porodnice neočekávala (a je jedno, jaká to je), že mě naučí kojit. Porodnice dá možná tak nějaký vhled, ale většinu si musíte odpracovat sama až doma, případně s podporou laktační poradkyně u vás doma. Jakmile dítěti začnete strkat do pusy umělé mléko, tak kojení jde do kytek - neexistuje nic jako že "mám málo mléka a dítě má hlad". Existuje pouze špatná technika přisátí a malá stimulace prsou (a stimulací se nemyslí jen to, že dítě saje, i to, že je máte na sobě položené třeba 24 hodin denně jen tak tělo na tělo). Dítě z počátku vypije jen pár ml, případně přes 10 ml a to je opravdu jen maličko, co z toho prsu potřebuje vytáhnout. Žaludek má jako lidský palec, takže toho stejně moc nepojme a dokrm třeba stříkačou o 15 ml způsobí tak akorát vyzvracení a útlum kojení ...

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 285 otázek, kterým se dostalo 268 059 odpovědí a 406 950 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist