Porod a co dál?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #207178 14.11.2017 7:27

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jakožto prvorodička, jestli víte o nějaké ROZUMNÉ internetové stránce, kde se dozvím potřebné informace o tom, jak zacházet s novorozencem, jak se co dělá, kdy co má umět, nějaké rady, tipy, návody... Nechci právě číst ty plky na modrém koníkovi kde bych se prakticky každý den dozvěděla od supermatek a biomatek, že moje dítě pravděpodobně umírá a všechno dělám špatně. S dětmi nemám žádnou zkušenost, rodím za měsíc a tak myslím, že už je načase získat nějaké informace. Nebo mi poradí v porodnici?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • terryk14.11.2017 7:36

  Chceš-li rozumné a normální řešení, řeknou ti ten základ v porodnici. A zbytek můžeš vysondovat od mámy, máte-li dobrý vztah a věříš jí. Nebo od kámošky, jejíž přístup k výchově se ti líbí. Na piplani dítěte neexistuje univerzální manuál, každá vedeme výchovu svým jedinečným způsobem, o němž si myslíme, že je nejlepší. Neznamená to ale, že ostatní jsou špatně. Proto co člověk, to názor. A jen blbec ho nutí někomu jinému.

 • Sedna14.11.2017 8:20

  Základ se dozvíš v porodnici - jak s ním zacházet, koupat, přebalovat. Kdy má co umět neřeš, každé sítě je originál a od kontrolování, jestli se vyvíjí přiměřeně věku, je tady pediatr :-) Taky jsem neměla s dětmi vůbec žádnou zkušenost (moje dítě bylo první, které jsem kdy pořádně vzala do náruče) a ono to přišlo nějak samo. Je pravda, že jsem musela často googlit a dostala jsem se i na toho MK, ale jedna věc si je něco přečíst, druhá (a důležitější) věc je přistupovat k těm informacím kriticky :-)

 • Kamkri14.11.2017 8:49

  Ahoj, já jsem 22.tt a po 30. týdnu se chystám na předporodní kurz - v rámci toho kurzu by měli mluvit i o kojení a péče o miminko. Každopádně ale základ určitě předají v porodnici a ve zbytku spoléhám na sebe a rady maminky a tchýně (tchýně je dokonce zdravotní sestra u pediatra, takže se mám kam obrátit).
  Tabulky, co má kdy dítě dělat/umět, vůbec nehodlám řešit. Každý špuntík má své tempo, takže nebudu hrotit.

 • ivcule114.11.2017 14:10

  Za sebe bych doporučila něco si načíst o kojení, klidně na netu třeba tehule.cz Taky je prý dobrá knížka Něžná náruč rodičů, ale nečetla jsem. Já při prvním těhu četla co mám jíst, cvičit, jak by se mimi mělo vyvíjet a informace o kojení mi pak chyběly. Jinak řešit co má kdy miminko umět je podle mě taky blbost, všechny děti jsou originál, to základní pohlídá pediatr, kdyžtak pošle na rehabilitaci, pokud se mu něco nezdá. A pokud tě napadají nějaké dotazy, napiš si je na papír a vezmi si ho do porodnice. Rozhodně se neboj se jich ptát, jsou tam kvůli tomu.

 • Vše ti řeknou v porodnici a klidně si napiš na papír co tě zajímá a pak se jich zeptáš.
  Pokud budou nějaké problémy,nehledala bych rady na netu ale u obvodáka nebo když bude něco s prsem,kojením tak laktační poradkyni ;-)

 • No já nevím, pamatuji si, že před lety jsem na tom byla úplně stejně a žádný návod jsem nedostala, odcházela jsem z porodnice se slovy ,,A to je jako vše?"". No jako vymáchala jsem se v tom s prvorozeným pěkně, ale přesto jsem ráda, že jsem tehdy neměla intermet. Stačil mi ten pelmel různých názorů z knih, z kterého jsem se nemohla vymotat a to ne, že bych byla v tomto směru nějak sečtělá. Jako když člověk lítá od jednoho k druhému, tak samozřejmě nic nefunguje, musí se sklidnit, věřit si..mProto bych asi radila v tomto internet úplně zrušit a asi pro jistotu dmad ani nic nečíst :-D Jako teď při čtvrtým mám naprostou pohodu, protože tu svojí cestičku jsem si našla, takže mám jasno-ovšem je to nepřenositelné..

 • kalendarium14.11.2017 19:24

  Existuje krásná knížka od paní Kiedroňové Rozvíjej se dětátko. Je to hodně názorné a je tam podrobně popsáno, jak s dítětem manipulovat, jaké mu nabízet činnosti a hry a co má kdy umět včetně fotografií správného provedení a tipů, jak dítě podpořit, pokud nějakou dovednost úplně nezvládá. Paní je fyzioterapeutka, dělá dělá také nějaké kurzy pro rodiče (ještě v těhotenství, kdy to vysvětluje na panence nebo už s miminkem).

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 70 406 otázek, kterým se dostalo 235 370 odpovědí a 371 721 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist