Pokles BT v těhotenství

Otázku položila: Anonymní uživatelka #48702 12.7.2011 12:21

Máte některá zkušenost, že by se od ovulace držely teploty pořád nahoře, MS nedorazila, pak po pár dnech teplota výrazně klesla a přišlo slabší krvácení a přesto jste byli těhu? Nebo jak už jednou teplota klesne tak je to ztracené?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Jak se píše zde v encyklopedii:
    Těhotenství se ale v grafu může projevit dokonce několik dní po ovulaci. Jedním z těchto projevů je již zmíněný implantační pokles. Jedná se o výrazný jednodenní pokles zpravidla mezi 7. - 10. dnem (eventuelně se uvádí dokonce 5. - 12. den) po ovulaci, po kterém následuje opět vzestup teplot. Tento pokles může být doprovázen i krátkodobým špiněním či lehkým krvácením.

    Takže jo, je to možný :-)

  • Během luteální fáze bývá pokles (jednodenní) normální, častý je i pokles v době předpokládané MS (i se zašpiněním, nebo i krvácením), ale teplota MUSÍ jít pak hned nahoru.

    Pokles později bohužel většinou značí příchod MS. Počkala bych na další den, buď půjde teplota hore, a to bude dobré znamení, nebo ne a MS dorazí s plnou parádou.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 692 otázek, kterým se dostalo 273 815 odpovědí a 411 007 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se