Ovulace a otěhotnění

Otázku položila: Anonymní uživatelka #332554 4.2. 9:53

Ahoj holky, chtěla bych se jen ze zvědavosti zeptat. Je zde spousta z Vás, která sleduje ovulaci, ať testem, měřením teploty, pocitově atd... Zajímalo by mně, kolika z vás se podařilo, při opravdu správně načasovaném snažení ihned otěhotnět, popřípadě za jak dlouho po pravidelném sledování a snažení se vám miminko podařilo? Díky za odpověď a hezký den všem. ;)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Nebylo to vždy hned, já se sleduji už roky, byla jsem těhotná 5* a mám 4 děti, nechráníme se, nepoužíváme kondom, ani nic jiného, jen přerušovaný styk po MS dál v první půlce cyklu a kolem ovulace, pak už normálně 😉 Stala se pochybení z naší strany v rizikové dny a neotěhotněla jsem vždy, ale 2 z dětí takto vznikly a naopak další 3 vznikly hned ten první až třetí cyklus a to i vy vyšším věku. Nemohu to vědět jistě (mohu usuzovat hlavně z nehod, kdy přesně v čas ovulace se nic nestalo, zato z nehod před ano), ale styky před ovulací (i až několik dní!), se mi zdají být v otěhotnění o něco úspěšnější, než cílené přímo do ovulace (snad proto, že manžel má odolnější spermie, které ale potřebují více času nebo nevím). ;-)

  • zadařilo se po 11 měsících ze styku den před ovulací (ovulace potvrzena měřením 2 dny po styku a rozpoznáno i podle hlenu a bolesti v podbřišku). pokud byl styk v den ovulace nebo několik dní před tak to nevycházelo.

  • Sledovala jsem to jen při posledním těhotenství a zadařilo se hned první měsíc. Sledovala jsem bt, čípek i hlen. Ale možná to byla jen náhoda. ;-)

  • Já měřila BT několik let, ovulace vždy probíhala a nic ani před ovu, ani během ovulace. Také jsem chodila i na folikulometrii, kdy jsme měli plánovaný styk i doktorem a 3x jsme byli na IUI, kdy bylo i více folikulů a přesto se nezadařilo a nedaří se ani dál už 2,5 roku. Nyní budeme podstupovat IVF. Je to hrozně individuální, tělo není stroj. Moje mamina byla 2x vtom, že tátovi spadli trenky. Vždy prý s ochranou a ani jednoho dítě neplánovali. Každý to má holt jinak.

  • Haninka854.5. 17:01

    Ahoj holky mohly byste mi poradit?28.4.jsem delala ovulacní testy myslíš že je ovulace děkujii

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 75 300 otázek, kterým se dostalo 252 036 odpovědí a 394 147 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist