Otěhotnět na podpoře nebo ve zkušební době

Otázku položila: Bývalá uživatelka #22172 12.4.2010 17:41

ahoj chci se jen optat,,,zatím jsem na podpoře ale ta mi za měsíc končí,zatím se mi nedaří sehnat zaměstnání.ted k věci,,,plánujeme třetí dětátko,,tak se chci zeptat co by se mnou bylo zda bych otěhotněla ted nebo ve zkušební době,,jak by to bylo s penězme?musela bych na rizikové těhotenství jelikož jsem po operaci,,,mám jen strach abych v době těhotenství nebyla doma zadarmo,,,

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • 1.pokud otěhotníš na ÚP tak budeš pobírat jen sociální dávky do životního minima rodiny, pokud manžel vydělává slušně tzn aspo\n cca 15tis, nemusíte dostat ani korunu.
    2.pokud ve zkušební době, tak i když odpracuješ třeba jenom měsíc, můžeš na zaměstanvatele marodit. \on s tebou sice po 14dnech může rozvázat pracovní poměr bez udání důvodů ve zkušební době (§66 ZP) ale nemocenská ti bude chodit až do porodu. na mateřskou ti nárok nevznikne, dnem porodu začneš pobírat rodičovský příspěvek ve čtyřlté variantě čerpání.

  • Ahoj Romanko ... já si myslím že pokud to máš takhle zařízené raději bych to neriskovala... ono přecejenom vychovavt 3 deti a byt ,,možná´´ na podpoře je dosti rizikové.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 691 otázek, kterým se dostalo 261 310 odpovědí a 401 899 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist