Opravdu chrání menstruační kalíšek před infekcemi z koupališť?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #92984 11.7.2016 22:18

Pěkný večer ženy, vrtá mi hlavou taková choulostivá el věc :-D
Často slýchám, že menstruační kalíšek může chránit před infekcí při koupání v přírodě. Na infekce trpím docela často, takže by to pro mně bylo super řešení, ale... z vlastní zkušenosti vím, že to nejhorší svědění je vždycky jenom na kraji. A kalíšek se zavádí docela hluboko. Jak to tedy je? Chrání jen před těmi infekcemi, které vznikají hlouběji? Nebo to svědění je jen nejcitelnější na okraji? Hlavně bych se ale ráda zeptala, jestli jste na sobě pozorovaly nějaké zlepšení s kalíškem x bez něj. Díky :-)

  • 12.07.2016 10:32:48 - full.avl změnila kategorie otázky

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • na koupaliste je urcite lepsi menstruacni kalisek nez tampon, protoze tampon muze vodou nasaknout na rozdil od kalisku, tj. uzivani kalisku pak snizuje riziko vzniku infekci. pokud jde o uziti kalisku jako preventivniho opatreni, kamaradky si to vetsinou chvali, ale ne vsem to 100% pomaha. opravdu take zalezi na predispozicich, strave, hygiene po koupani, atp.
    to ze je nejhorsi svedeni na kraji neznamena, ze dal infekce neni. vetsinou je vsude, jen na kraji je vice nervovych zakonceni na jednom miste a je to vice citit

  • Já jsem největší zlepšení zaznamenala, když jsem přestala brát antikoncepci. Celých pět let, kdy jsem jí užívala, jsem trpěla téměř každé tři měsíce kvasinkami. Teď to bylo pět let, co jí neberu a za tu dobu jsem měla jen jednou menší problém.
    Na veřejná koupaliště a do bazénů nechodím často, ale kalíšek si beru jen, když jdu někam do přírody do rybníka. Myslím, že když si kalíšek na koupání vezmeš, nic tím nezkazíš, ale za mě je základ hormonální rovnováha a minimum sladkostí.

  • Podľa mňa nie. Veď to je hlúposť. Prave veci sa šíria vyššie ale začínajú vždy v pošve, práve sa má zabrániť aby sa vyliečilo rýchlo a ďalej nepokračovalo na krčok, do maternice, zápal z toho. Podala mňa to je také ako keď si dáš rukavicu a čakáš, že ti bude teplo na celé telo.
    Krčok je myslím chránený tým hlienom tou zatkou nie? Ja jem napríklad denne aj dva tie biele jogurty s tymi baktériami a snažím sa na to nemyslieť zatiaľ 16 tt A super a chodim aj na kúpalisko.
    Ja ked tak mam tie baktérie ani nie vytok ale to už presne viem.
    Aj som mala dosť často problém ale potom nejako utalo a mi je fajn.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 80 693 otázek, kterým se dostalo 273 811 odpovědí a 411 006 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se