Obřízka

Otázku položila: Anonymní uživatelka #438790 14.9. 15:16

Ahoj, je mi 15, jsem holka a žiju v Česku se svojí muslimskou rodinou. Ale nedávno začala mamka se mnou mluvit o "obřízce". Je to uříznutí klitorisu a zašití.. Říká že je to tradice a že to u nás v rodině musí mít po 15 letech každá žena, že to zabrání masturbaci nebo těhotenství. Bojím se a jsem zoufalá. Až pojedu na prázdniny za babičkou prý mi to udělá. co můžu dělat abych se tomu vyhnula?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik14.9. 15:50

    Pokud by mi to chtěli udělat, nejela bych tam, i kdyby mne zavrhli. Je to velmi bolestivé. Snad musím říci, že bych šla raději do dětského domova dobrovolně, než si nechat udělat dobrovolně obřízku klitorisu.

  • eliskao14.9. 18:23

    V našem právním systému jsou podobné zákroky zakázány a bylo by to posuzováno jako ublížení na zdraví, týrání dítěte atd. Pokud na tebe bude ze strany rodiny vyvíjen tlak, já sama bych zašla za dětským lékařem, kterému bych se svěřila. Případně je možné navštívit spádový městský úřad - odbor sociálně právní ochrany dětí, kde jsou také pracovníci, kteří ti pomohou. Jak bylo psáno výše, rizika poškození zdraví a i života jsou u podobných zákroků velké, proto bych se pokud není možné se v rámci rodiny dohodnout na nepodstoupení rituálu, obrátila dále na někoho, kdo ti zajistí pomoc a ochranu.

  • Tehotenstvu obriezka nezabrani. Klitoris pomaha zene pri sexe prezivat rozkos. Myslim, ze je to velmi na zvazenie. Neda sa to uz vratit. Okrem toho su tieto zakroky prevadzane bez narkozy. Cize bolest obrovska, riziko infekcie je velmi velke. Vela zien nato umrelo. Viem, ze nabozenstvo je v tomto asi zasadne a pravdepodobne nebudes moct sa ani sama rozhodnut, no ak by si mala pocit ze niekto na teba tlaci, obrat sa na policiu alebo ucitela v skole. Sice ti bude hrozit odlucenie od rodiny, ale nebudes do konca zivota zmrzacena.

  • Je to zvěrstvo a je to nelegální. Bylo by dobré se někomu svěřit, kdo by kontaktoval orgány na ochranu dítěte. Nikdo nemá právo ti dělat barbarské věci a mrzačit tě.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 929 otázek, kterým se dostalo 262 285 odpovědí a 402 511 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist