Laparosopie

Otázku položila: Gray 20.10.2021 8:15

Ahoj holky, mám takový dotaz. Co všechno jste museli podstoupit, než vás doktor poslal na laparku ke zjištění průchodnosti vejcovodů? Snažíme se 6 let, z toho rok, měření BT, vitamínu, ovu testu, atd., Do CARu již také docházíme, ale od doktorů ani zmíňka, že by mohlo jít právě o neprůchozí vejcovody. Nebo si o to musím říct sama? Je mi 35let, tak se mi nechce dál čekat třeba rok.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Ahoj, z vlastní zkušenosti vím, že laparoskopie se nedělá automaticky každému, ale v případě, že má doktor z nějakého důvodu podezření na neprůchodnost vejcovodů. Nicméně je i obrovský rozdíl mezi různými CAR...někde vůbec neřeší příčiny neplodnosti a jejich možné odstranění tak, aby bylo možné se k miminku dopracovat přirozenou cestou a jedou pouze různé metody asistované reprodukce...několikrát inseminace a pak IVF. Jinde si dají víc práce, udělají všechny možné testy z krve oběma partnerům (různé hormony, vitamíny, genetiku, imunologii, apod.), u partnerky ultrazvuk a gynekologické vyšetření a u partnera spermiogram a andrologické vyšetření....pak už mají více informací a snaží se řešit, proč miminko nepřichází a zda je možnost problém nějak odstranit nebo je nutná některá forma asistované reprodukce. Mám tedy za to, že je důležité vybrat si i CAR, kde ti budou vyhovovat doktoři a jejich přístup. Jinak, pokud máš z nějakého důvodu podezření na neprůchodnost vejcovodů, tak se doktora v CAR rovnou zeptej, zda je možné laparoskopii udělat.

  • eliskao20.10.2021 13:14

    Ahoj, tak my šli po 2 letech snažení do CAR a na uvodní konzultaci nám byla navrhnuta celá série vyšetření. S tím že mně bylo řečeno že můžu jít budto na sono s kontrastní látkou nebo na laparo na zjištění průchodnosti a bylo na mé volbě co zvolím. Jinak my v Car celkově podstoupili muž - komplet urologické vyšetření vč. doposlání na speciální UZ na jiné pracoviště, spermio 2 krát, imunologie, Já - imunologie, průchodnost vejcovodů sono, AMH, hormonální profil. Držím palce ať se brzo podaří!!

  • pinicka20.10.2021 15:06

    Ahoj, tak my po 6 letech snažení, z toho 1 rok v CAR a nic, poté šel můj gynekolog do důchodu, nastoupil nový doktor a ten mě hned poslal na laparoskopii, že to zkusíme jestli to pomůže, no a pomohlo, hned po měsíci jsem otěhotněla.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 78 938 otázek, kterým se dostalo 266 456 odpovědí a 405 536 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist