Je možné být neplodná v 18cti letech?

Otázku položila: Leprikonlovec pátek 21:30

Dobrý den. Dnes jsme řešili s kamarádkou zda je možné být neplodná v 18cti letech? . Ja se s manželem snažím o mimimko. A zatím se moc nedaří. A da se to zjistit i jinak nez u doktora? Diky za odpověď

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Risupátek 21:31

  Lze byt neplodna cely zivot...

 • Ted je otazka taky jak dlouho se snazite. Nekdo se snazi roky nez se to povede.
  A jinak Pochybuju ze ti nekdo jiny nez lekar rekne zda jsi neplodna nebo ne. Ale myslim ze na zaklade nejakeho sveho odhadu si tohle myslet je hloupost.

 • HaShasobota 6:34

  Taky jsem si říkala, jak dlouho se reálně vlastně můžete snažit, když je ti 18. Neplodná být můžeš, ale může být neplodný i on, oba, nikdo, můžete být i oba plodní, ale nekompatibilní. Měříš bazální teplotu? Když si uděláš přehled o svém cyklu, budeš mít větší šanci trefit se do plodných dnů nebo tak naopak můžeš zjistit, jestli je u tebe problém s ovulací. To jde bez lékaře, stačí teploměr. Pak existují ovulační testy, dají se kombinovat s měřením. Taky jsou domácí testy plodnosti, ty pro ženy zjišťují přítomnost hormonu FSH z moči (kdyby byl problém jinde, tak ti ale test na rozdíl od doktora nepomůže), testy pro muže určují kvalitu spermatu (koncentraci spermií na 1 ml ejakulátu podle zdravého průměru, a zase pokud by jim něco bylo, test ti to na rozdíl od doktora neřekne).

 • buccaneerka2pátek 23:11

  Tobě je 18, máš manžela a snažíte se o miminko? Je normální snažit se cca 12 cyklů. Potom už to je třeba říct doktorovi.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 142 otázek, kterým se dostalo 241 643 odpovědí a 379 365 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist