Jak vyhledat pomoc?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #398140 12.2. 19:48

Ahoj. Když vám řeknu, co mám za problém, asi se mi vysmějete s tím, že je mi jen 14 a nic takového není možné... No každopádně..Minulý rok jsem byla ve škole dost šikanovaná (jednu holku vyhodili) a během toho jsem se pokusila spáchat sebevraždu, ale rodiče se to nedozvěděli.. Taky jsem se řezala (to ve škole a rodiče věděli) no a měla jsem fakt dost deprese... myslela jsem, že to fakt každou chvílí zabalím a vyseru se na to. Pak se to ale náhodnou po skoro roce začalo řešit a já jsem si našla i pár “kamarádek” myslela jsem, že další školní rok bude super... ale není.. Moc se mnou nebaví. Nikoho nemám a nikomu se moc svěřit nemůžu (s rodičema mám špatný vztah). Cítím se hrozně, ale nevím proč.. Nic se mi už neděje , ale já už nejsem schopná nic dělat.. Nic mi nejde, nic neumím, ani učit se nemůžu, stejně to všechno jen poseru... Nechci už tady být...Jsem zbytečná na tomhle světě a jsem neviditelná ( ve škole mě jako jedinou nezkouší, protože na mě vždy zapomenou, často mi učitelé zapomenou zapsat když chybím, protože o mně neví,...) No už nevím, jak dál...(btw. ke školní psycholožce jsem nějakou dobu chodila, ale nikdy jsem jí nebyla schopná říct všechno) Jo a minulý týden jsem fakt myslela, že to zase vzdám, ale furt žiju..... Už nemůžu dál (Keci jako že jsem dítě a že deprese mít nemůžu a ať jsi jdu radši hrát si prosím nechte, děkuji)

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Barber12.2. 21:29

    Ahoj, je dobré mít s kým promluvit, když tě něco trápí. To potřebuje každý z nás. Ale jen málokdo dokáže řešit tyhle věci s rodiči. Kamarádi zase můžou radit různé věci, které nejsou úplně dobré. Nejlepší je se obrátit na odborníka. Důležité je najít takového, kterému důvěřuješ. Někteří umí pomoct i "na dálku" . Jsi mladá, třeba je ti bližší si o svých těžkostech popovídáš po telefonu. K tomu jsou dobré různé linky důvěry. Třeba tahle: http://www.ditekrize.cz Jsou anonymní a nikdo se to nedozví, pokud nechceš. Pokud raději chatuješ, tak zkus využít web https://www.jdidoklubu.cz Nevím, jestli znáš nějaký nízkoprahový klub, tohle je "to samé", ale na internetu. Tyhle kluby jsou přesně pro mladé jako ty. Pracují v nich odborníci, sociální pracovníci, zvyklí pracovat s mladými. Zajímají se o jejich problémy a pomáhají jim je řešit. Zároveň si tam můžeš nejen chodit popovídat, ale i trávit volný čas. Pracovníci jsou vázáni mlčenlivostí, můžeš tam být i anonymně. Zkus ten chat, nebo si tam najdi nejbližší klub. Děláš dobře, že hledáš pomoc, nepřestaň, pokud jí nenajdeš. Jsi na tomhhle světě důležitá. Hledej svojí cestu a nenech se odradit. Hodně štěstí, věřím, že to zvládneš!

  • Lily712.2. 20:19

    Skús si cez google vyhľadať nejakého naozaj dobrého psychológa v okolí. Dospievanie je ťažké, tiež som bola šikanovaná a osamelá kým som nenašla silu s tým niečo urobiť, to som mala cca 18. Je to ťažké s toľkými zraneniami na duši, je potrebné na sebe pracovať oveľa viac než keby si bola z lepšieho prostredia. Ale stojí to za to. Keď sa obzriem späť, vidím mnoho prehier a bolesti, ale vidím za tým všetkým aj silnú ženu, ktorá to nikdy nevzdala. Tiež môžeš byť takou silnou ženou, pochopiť vlastnú hodnotu, vybudovať a dokázať niečo v tomto živote, len sa nesmieš poddať a vzdať. ;-)

  • Zkus se obratit na skolniho psychologa. Pokud nejsi schopna se mu sverit, nebo se bojis to resit takto, treba aby do toho nezatahl rodice, coz by bylo i u obvodaka), zkus linku duvery.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 72 617 otázek, kterým se dostalo 243 388 odpovědí a 381 534 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist