Jak se užívá antikoncepce?

Otázku položila: Anonymní uživatelka #23029 15.2.2010 21:51

Dobrý den četla jsem si nějaké otázky tady a píše se tu,že při užívání antikoncepce by se "neměla vynechat".je to myšleno tak že se prášky berou každý den?nebo jen před pohlavním stykem?je mi 14 a moc tomu nerozumím:(

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • Pokud jsi zvolíš užívání hormonální antikoncepce a gynekolog po prohlídce řekne, že jsi zdravá, tudíš můžeš užívat antikoncepci pomůže ti vybrat tu pravou. V krabičce je 21 -28 tabletek podle druhu a složení. První tabletku si vezmeš první den menstruace a dále užíváš každý den ve stejnou dobu až do konce platíčka.Potom uděláš sedm dní pauzu,v té pauze by měla přijít menstruace.Osmý den si vezmeš první tabletku z druhého platíčka a takto opakuješ pořád dokola ;-)

  • Jen si prosim uvedom, ze hormonalni antikoncepce je lecivo a pouze na predpis. Ma hodne kontraindikaci a nezadoucich ucinku a rozhodne bys mela konzultovat s gynekologem vhodnost te ci one metody a pripravku. Vzhledem k tomu, ze ve 14ti letech neni u tebe jeste ukoncen vyvoj a cyklus se ti zrejme jeste uplne neustalil, hormonalni lecivo by mohlo napachat vice skody nez uzitku. Nehlede na to, ze pohlavni styk s tebou by mohl byt pro nekoho trestny cin. Nechces preci tak krasnou vec jako je milovani ponizit na prohresek ;o)

  • Antikoncepce se bere celý menstruační cyklus VKUSE, vynechá se pak zase asi týden na menstruaci, jak píše Anetka007. Jen během braní toho platíčka bys neměla vynechat, a brát každý den ve stejnou dobu, jinak je tu možnost otěhotnění.

  • Pozor, u některých pilulek (třeba minesse) žádnou pauzu neděláš. Pilulku bereš každý den, přibližně ve stejnou dobu, jenom poslední 4 neobsahují hormon a bereš je, abys nevyšla ze cviku:-)
    Každopádně Tvůj gynekolog Ti vysvětlí, jak je to nastaveno u těch, které Ti předepíše. A rozhodně se ho neboj zeptat, když nebudeš něčemu rozumět!

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 927 otázek, kterým se dostalo 262 279 odpovědí a 402 502 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist