Hormonální porucha nebo těhotenství?

Otázku položila: Bývalá uživatelka #21803 21.3.2010 9:28

ahoj holky)) psala jsem tady před pár týdny dotaz-přítel do mě ejakulovat v mých neplodných dnech (2 dny po skončení menzes).. normálně mám menzes tak až 35 den, minulý měsíc jsem ho dostala 27 den a dnes je to už 37 a NIC. Těhot.test jsem si ještě nedělala, protože stále si říkám, že to snad dostanu a taky bydlím na vesnici,takže tady nechci jít do lékarny....bazální teplotu mám 37,4, ale neměřím si ji pravidelně,takže to asi nemá vypovídací hodnotu a změřila jsem si ji před chvílí. Žádné těhu příznaky nemám, chodím pořád čůrat, ale to si myslím, že je to ze stresu ze školy a sem tam mám pocit "těžkého břicha", jinak nic.. HA neberu rok ze zdravotních důvodů a od listopadu dostávám menzes pravidelně bez vyvolávacích injekcí (musela jsem chodit na vyvolávačky). Teď tedy nevím, jestli mám zas nějakou hornomální poruchu a nebo jsem těhotná...ten rizikový styk byl 19.2. a tak si říkám, že to už bych možná i nějaké příznaky měla...co myslíte?

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

 • Ahojky můžu se zeptat kolik ti je?Těhotenský test si určitě udělej budeš vědět na čem jsi teplotu musíš měřit hned po probuzení ještě než vylezeš z postele.Ale určitě být tebou bych vyzkoušela ten testík!!!!

 • holky, tak jsem si dneska dělala test a negativní :-))) příští týden si skočím na gyndu pro vyvolávačku... jsem ráda, protože jsem zjistila, že na to nejsem ještě připravená, přeci jen je to nejzodpovědnější věc na světě....takže možná za rok )) díky za rady.

 • Pokud máš nepravidelné cykly, a předminulý býl 35 dní, může to být zpoždění. (Teplota změřená "před chvílí" není bazální a skutečně v souvislosti s těhu o ničem nevypovídá. Jestli se to stalo 2 dny po MS, je velmi malá pravděpodobnost, že by to bylo těhu. Vydrž, to "těžké břicho" může být právě před MS. Ať do dobře dopadne :-)

 • ahojky, no časté nucení na záchod je jeden z příznaků těhotenství, i když si tu teplotu neměříš,tak i tak je dosti vysoká. Já být tebou,tak si zítra někde koupím test a budeš mít jistotu, zajeď si do města,když nechceš u vás a budeš vědět na čem si, tak je to jen o dohadech. hodně štěstí

 • Příznaky nesleduj nemá to smysl,někdy nějaké jsou a člověk stejně těhu neni a jindy zase nejsou a nakonec zjistí,že je.já sice zatím nejsem,ale zjistila jsem,že každý měsíc je jiný jak s teplotama tak se vším ostatním.
  Jediná dobrá a přesnější metoda zjištění ovu je folikulometrie a LH testy.Podle bt to člověk zjistí,ale spětně.LH test zhruba 1-2 dny před a folikulometrie nejlépe prímo ve vaječníku.A na zjištění těhu jen test a krevní test,příznaky nejsou spolehlivé v těhu může být i ms.
  Já také momentálně nevím na čen jsem před ms 37,2 a po ms 37,1 a 36,9.

 • Jinak samozřejmě držím palečky ať je to těhu.

 • No myslím si, že těhotná že můžeš i nemusíš být. Tou teplotou se nezabývej, protože ji musíš měřit ráno ve stejnou dobu než vylezeš z postele. Mně je také 24 a moc bychom si s manželem přáli miminko. Nedívej se na to, že jsi ještě ve škole, to se vše dá zvládnout. Já ještě také studuji, ale děťátko už moc chceme. Měj se hezky a dej vědět. Papa

 • já jsem otěhotněla hned po menzes a taky jsem si byla 100%jistá,že se to nemůže stát.pokud byla nepravidelná menzes a normálně přišla předtím o týden dříve,tak může být možné,že je to těhu.Myslím si,že v takových případech jde asi těžko s jistotou říct,kdy jsou a nejsou neplodné dny,pokud není menzes pravidelná a ovulace ukázková.

 • tak jela do jiného města si pro ten těhotenský test, příjdu tam a za pokladnou mamčina kamarádka, lékarnice, myslela jsem, že mě trefí)) tak jsem si koupila jen vitamíny.. a doufám, že je to "jen" hormonální porucha, protože jsem teda dosti zklamaná z reakce mého přítele - nechtěla jsem mu to říkat, ale bylo mu divné, proč nechci jít do lékarny v mém bydlišti, tak jsem mu řekla, že potřebuju těhotenský test, ale že jej nechci strašit, že to bude určitě negativné.. jako jeho obličej mluvil za vše.. jsem teda dosti zklamaná :-( a jeho reakci jsem si vyložila po svém..

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 77 926 otázek, kterým se dostalo 262 276 odpovědí a 402 502 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist