Gynekologie: nezvládla jsem to

Otázku položila: Anonymní uživatelka #378161 18.5. 9:13

Dobrý den,
už jsem tu měla diskuzi o tom, jak jsem nezvládla první pohlavní styk. https://www.womenzone.cz/poradna/otazky/Nezvladla-jsem-prvni-styk-231395#a470651
Jedna uživatelka mi doporučila, abych šla na gynekologii, rozhodla jsem se, že to udělám, přestože mě jen ta představa naplňovala nepředstavitelným strachem. Svěřila jsem se lékařce, že jsem byla v dětství sexuálně zneužívaná (byť klasický styk nikdy neproběhl a jsem tedy pořád panna). Řekla, že v tom případě udělá jen prohlídku ultrazvukem přes břicho, já se však svěřila s tím, že bude lepší, když se i podívá, jestli nemám něco s blánou, a proto mi nejde dovnitř nic zavést. Chtěla do mě zavést nějaký nástroj, bohužel to však nešlo, bolelo to, i když přece to bolet nemá...Tak to vzdala, že prý je jasně vidět, že problém není anatomický ani fyziologický, ale čistě psychický, že se prý ani není čemu divit...Že i třináctileté holky si bez problému tampon zavedou, ale já mám prostě psychické problémy, tak se není čemu divit, že to nejde...
Pak se však stalo to nejhorší, udělalo se mi špatně, začala se mi motat hlava a nakonec jsem přímo v té ordinaci zvracela do umyvadla...Tady je jasně vidět, že nejsem normální, všechny ženy na světě gynekologii zvládají, jen já se u toho sesypu.

Odpovědi (podle hodnocení / podle data)

  • macicekkajik18.5. 9:40

    Je to psychické. Měla bys navštívit odborníka. Prožila si něco hrozného a to zanechalo psychické následky, za které se není proč stydět a ani se obviňovat z toho, že jsi nezvládla prohlídku na gynekologii. Gynekoložka to chápe a odsuzovat tě nebude. Bude to trvat, ale když se někomu svěříš a budeš na tom pracovat, tak se to kousíček po kousíčku bude zlepšovat. Nesmíš se v tom utápět, musíš pro změnu něco udělat.

  • Myslím, že kromě rady ať začneš chodit k psychologovi a řešit to s nim , není co víc říct.

  • Ač jsem odborník, řekla bych, že trpíte posttraumatickou stresovou poruchou a vaginismem. Třeba by pomohl nějaký empatický terapeut, co se specializuje na oběti takových trestných činů - klasický psycholog by byl asi málo.

Přidat odpověď

Ženě nejlépe rozumí žena

V poradně naleznete již 79 162 otázek, kterým se dostalo 267 421 odpovědí a 406 362 komentářů

Přesto jste nenalezla odpověď na svůj problém?Zeptejte se

TOPlist